Barvy, muzika a spousta skvělé zábavy oživila ulice Plzně. Začal Festival na ulici

Zveřejněno v Kultura ZAK
Od - úterý, 22. srpen 2023 10:39

Média

Plzeň v pátek 18. srpna opět ožila Festivalem na ulici. Na pěti scénách zní muzika, v Proluce se konají divadelní představení pro děti. Prostor má však i výtvarné umění či literatura.

Plzeň žije! Jejím centrem zní až do 26. srpna Festival na ulici. Tak přijďte, na programu je víc než stovka kapel,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký, který Festival na ulici v pátek slavnostně zahájil spolu s radní města Plzně pro oblast kultury a památkové péče Eliškou Bartákovou, hejtmanem Plzeňského kraje Rudolfem Špotákem a dalšími hosty.

Doprovodným programem festivalu je projekt Barva na ulici. Vernisáž výstavy velkoformátových obrazů se konala také v pátek. „Barva na ulici se koná už po šestnácté. Je to projekt, který každoročně oživuje veřejné prostranství v době letní pohody. Výstava je součástí Festivalu na ulici a řadí se k největším expozicím ve veřejném prostoru, za což patří velké poděkování především Unii výtvarných umělců Plzni,“ řekla Eliška Bartáková. Velkoformátové obrazy českých i německých umělců jsou k vidění na městských hradbách v Proluce i na zdech Náplavky na Radbuze až do 9. září. Tématem tvorby byla tentokrát Přítomnost.

Festival na ulici trvá do soboty 26. srpna. Scény jsou nejen na náměstí Republiky, ale také v Proluce, U Branky, v Zach’s Pubu a v Anděl Music Baru. V Proluce se každý den od 15:00 koná program pro děti. Ve dnech 23. až 26. srpna se k festivalu připojí i literáti. Čtení na ulici se koná v Beer Café Francis na náměstí Republiky.

V úterý 22. srpna se milovníci dobré muziky můžou těšit například na Ivan Audes Quartet (Proluka od 16:30), S. A.S. (U Branky od 16:45) nebo na oblíbenou plzeňskou kapelu Strašlivá podívaná (náměstí od 18:45). Ve středu 23. srpna budou hrát Nasty Ratz (Proluka od 16:30), Gallileo (U Branky od 16:45), na náměstí zazní v 17:00 blues v podání Crimson Town Players, které vystřídá v 18:45 SwingMelody.

Barvy, muzika a spousta skvělé zábavy oživila ulice Plzně. Začal Festival na ulici Foto: plzen.eu