Vítězný vstup do sezóny. Plzeň překvapila mistrovský Třinec

Od - čtvrtek, 14. září 2023 19:52
Vítězný vstup do sezóny. Plzeň překvapila mistrovský Třinec Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně vstoupili do nové sezóny nejlépe, jak mohli. Proti mistrovským Ocelářům z Třince byli většinu času lepším týmem a zaslouženě zvítězili 3:1. Západočechy poslal do vedení ve 4. minutě Jakub Lev, v první třetině ještě navýšil vedení Ondřej Matýs a ve druhé části hry přidal třetí trefu Aleksi Rekonen. Hosté pak už pouze snížili z přesilovky zásluhou Kundrátka.

Na úvodní gól se v Plzni čekalo jen do čtvrté minuty. Kapitán Škody Schleiss ještě na Mazance nevyzrál, dorážející Jakub Lev už ale bekhendem procedil puk do branky a velmi rychle tak oslavil svůj návrat na plzeňský led. Ještě veseleji mohlo být na západě Čech o dvě minuty později, teč Adama ale zastavila horní tyč. Po polovině třetiny měli indiáni ideální šanci vedení navýšit, dlouhou přesilovku 5 na 3 ale nedokázali využít i přes velké šance Zámorského či teče Holešinského. V čase 13:58 už se ale domácí dočkali. Ondřej Matýs trefil z pravého kruhu švihem naprosto přesně pod horní tyč. Tlak Škodovky neustával, další obrovskou šanci měl Kvasnička, který jel z pozice obránce sám na Mazance.

Na začátku druhé třetiny přežili indiáni oslabení a po návratu vyloučeného Schleisse opět přebrali aktivitu na vlastní hokejky. Vytoužený třetí gól pak přišel ve 26. minutě. Zámorský nabil Aleksi Rekonenovi, a ten střelou po ledě překonal Mazance. O tři minuty zastavil Růžička unikajícího Lva jen za cenu nedovoleného zákroku, v nařízeném trestném střílení ale sám postižený proti Mazancovi neuspěl. Další velkou příležitost měl ve 32. minutě Indrák, ani on ale tváří v tvář třineckému gólmanovi neuspěl. Hned o chvíli později mohlo z ničeho nic udeřit na opačné straně, chybu Poura ale napravil Pavlát skvělým zákrokem proti Daňovi. Třinci se nedařilo prakticky nic, a když už se jeho hráči dostávali do solidní šance, zazdili jí většinou nepřesnou finální přihrávkou.

Dominik Pavlát nakonec udržel čisté konto do 44. minuty. Oceláři dobře vykombinovali přesilovku a Kundrátek tvrdou ranou z kruhu snížil. O minutu později v další početní výhodě plzeňský gólman zkazil radost Daňovi, když vychytal jeho povedenou teč. V 52. minutě mohl Škodovku asi definitivně uklidnit mladíček Benák, dostal se ale až příliš blízko k Mazancovi a nedokázal puk procedit za jeho záda. Dvě a půl minuty před koncem zkusili hosté ještě hru v power-play, jenže Pavláta už překonat nedokázali.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "Měli jsme výborný vstup do utkání. První třetina se nám podařila, druhá už pokračovala ve stejném duchu. K jejímu konci jsme ale měli pasáž, kdy jsme zbytečně ztráceli puky ve středním pásmu. Měli jsme dlouhá střídání. Bohužel ve třetí třetině jsme se nechali zbytečně třikrát vyloučit. Soupeř se dostal do tlaku a vstřelil branku. Odhodláním se nám to ale podařilo udržet a zvládnout. Pochválil bych celý tým, dnes jsme podali skvělý výkon. Takto bychom se chtěli prezentovat do budoucna."