Ve Skotsku začne mistrovství světa v atletice. Petržilková a Štefela budou bojovat o medaile i o olympiádu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - čtvrtek, 29. únor 2024 15:15
Ve Skotsku začne mistrovství světa v atletice. Petržilková a Štefela budou bojovat o medaile i o olympiádu Tereza Petržilková. Foto: ČAS/S. Maléterová

Ve skotském Glasgow se od pátku do neděle koná halové mistrovství světa v atletice. Své želízka v ohni bude mít na vrcholné akci i Škoda Plzeň. Běžkyně Tereza Petržilková se představí na hladké čtvrtce i ve štafetě, debutovat na halové nejprestižnější akci pak bude výškař Jan Štefela.

Tereza Petržilková pojede na své třetí halové mistrovství světa a patřit k lídrům výpravy. Společně se svojí kolegyní Ladou Vondrovou se postaví se na start 400 metrů. Petržilková si na nedávném mistrovství České republiky zlepšila svoje osobní maximum a určitě se v Glasgow bude chtít o další setiny zlepšit a přiblížit se k limitu na olympijské hry v Paříží. Kromě toho se také plzeňská běžkyně postaví na štafetový závod 4x400 metrů. 

Do Glasgow odcestoval také výškař Jan Štefela, který přitom předčasně ukončil halovou sezónu, ale díky skvělé péči zdravotníků a fyzioterapeutů může pokračovat ve skvěle rozjeté sezóně a bojovat o olympijský limit.