Trenérská výměna nepomohla, plzeňští hokejisté zapisují další porážku

Od - pátek, 23. září 2022 19:37
Trenérská výměna nepomohla, plzeňští hokejisté zapisují další porážku foto: HC Škoda Plzeň

Rekordní trenérská výměna ze začátku tohoto týdne plody nepřinesla, po dvou porážkách v úvodních kolech extraligy hokejisté Plzně podlehli i dalšímu soupeři. Na domacím ledě tentokrát nestačili na ambiciózní Pardubice, prohráli 1:4 a v tabulce stále zůstávají bez bodů.

Na neuspokojivé výsledky z přípravy a úvodu extraligy reagovalo vedení klubu odvoláním hlavních trenérů Václava Baďoučka a Miloše Říhy, čímž se HC Škoda Plzeň zapsala do historických tabulek. Žádný jiný tým v historii české nejvyšší hokejové soutěže neměnil trenérský štáb už po dvou kolech.

Nový hlavní kouč Petr Kořínek a jeho asistent František Bombic, kteří do té doby působili pouze u mládežnických výběrů, si dnes odbyli premiéru na lavičce elitního mužského týmu. Těžšího soupeře si pro svůj debut přát nemohli. Do Plzně zavítaly Pardubice, které už před sezónou vyhlásily útok na mistrovský titul.

Skóre utkání otevřely Pardubice. Ihned po buly v obranném pásmu se dostal do sóla Tomáš Zohorna, který sice svižnou střelou orazítkoval levou tyč, puk se ale odrazil do zad Pavláta a skončil v síti. Ve druhé třetině hrozila Plzeň hned několikrát, góly ale znovu padaly pouze na druhé straně hřiště. Poslední dějství nastartovala bitka mezi Bittenem a Kousalem, když kanadský útočník v plzeňských službách trestal neodpískaný atak u mantinelu na svého spoluhráče.

Gólově mohli udeřit Mertl, Blomstrand, Rekonen i Schleiss, obrovský tlak ale ukončil až Kryštof Hrabík tečovanou střelou sedm minut před koncem. Následnou možnost na vstřelení kontaktního gólu zhatilo Zámorskému břevno. Při hře bez brankáře pak udal definitivní podobu výsledku Tomáš Zohorna, který tak zkompletoval hattrick.

"Třetí třetina byla hrozně těžká, nicméně z naší strany byla ta nejlepší. Hráči se zvedli, tlačili se do brány, snažili se více střílet. Podařilo se nám také skórovat, poté jsme měli i břevno, avšak už jsem to jen honili," zhodnotil závěr utkání pro klubový web trenér indiánů Petr Kořínek. Plzeň tak s Dynamem na domácím ledě nebodovala poprvé po deseti letech.