Těsný zápas, dramatický závěr. Indiáni nakonec podlehli Třinci

Od - neděle, 24. říjen 2021 15:31
Těsný zápas, dramatický závěr. Indiáni nakonec podlehli Třinci ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v 17. extraligovém kole na domácím ledě s Oceláři Třinec 1:2. Vyrovnaný zápas rozhodla branka Vrány v 51. minutě. Za indiány se prosadil ve druhé třetině Michal Bulíř.

Plzeňští začali zápas aktivně a okamžitě si vytvořili i zajímavé šance. První měl na holi Dzierkals, druhou, a ještě daleko větší, pak Suchý. Z úvodního tlaku indiáni nic nevytěžili, a tak se ke slovu dostali Oceláři. Ti udeřili z hodně nenápadné akce, Hrehorčák si počkal na ideální moment, kdy Pavlát nic neviděl, a střelou po ledě zamířil přesně mezi betony. V 15. minutě měl obrovskou šanci na vyrovnání Musil, Kacetla ale neprostřelil. V poslední minutě první třetiny ještě zachránil indiány Pavlát proti příležitosti Romana.

Ve 21. minutě měl plné ruce i nohy práce Kacetl, který zlikvidoval několik po sobě jdoucích dorážek. Plzeňští své tempo ještě stupňovali a před polovinou zápasu se po zásluze dočkali vyrovnání. Michal Bulíř se bleskurychle obtočil kolem branky a nadvakrát dostal puk do sítě. Západočeši pak měli ideální šanci otočit vývoj zápasu, jenže pohrdli téměř dvouminutovou přesilovkou 5 na 3. Ubráněné oslabení naopak povzbudilo Třinec. Ve 37. minutě Oceláři při vlastní přesilovce chybovali v rozehrávce, Kodýtek nabídl tutovku Suchému. Ani on ovšem na Kacetla nevyzrál.

Západočeši, kteří mají poslední dobou výborné třetí třetiny, chtěli pověst potvrdit i proti Třinci. Ve 45. minutě obléhali branku Kacetla, Blomstrand a Dzierkals si ale na Kacetla nepřišli. O tři minuty už se domácí radovali, jak se ale ukázalo, předčasně. Hosté totiž zkusili trenérskou výzvu a gól Musila nebyl po dlouhém zkoumání u videa uznán kvůli kontaktu Mertla s Kacetlem. Oceláři přežili infarktové chvíle a v 51. minutě se sami dokázali prosadit. Vrána trefil puk ze vzduchu a Pavlát neměl šanci. Škodovka pak nevyužila ani druhou dvojnásobnou přesilovku v zápase. A protože si poslední minuty zkomplikovala vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě, na závěrečný nápor už se nezmohla.