Talent v Izraeli prohrál obě utkání a v pohárové Evropě končí

Od - pondělí, 12. prosinec 2022 16:22
Talent v Izraeli prohrál obě utkání a v pohárové Evropě končí foto: Talent Plzeň

Talent tým Plzeňského kraje prohrál o víkendu oba zápasy 3. kola EHF European Cup v izraelském Tel Avivu. Po výsledcích 39:28 a 34:33 postupuje do další fáze domácí Ramat Hasharon.

"Hlavní příčinou je určitě nezvládnuté první utkání, kdy se nám nepovedl začátek a dostávali jsme jednoduché góly," uvedl plzeňský házenkář Martin Říha. Dvanácti góly zatížil konto Talentu srbský střelec Mosič.

V poločase ztrácel český vicemistr v Izraeli jen tři góly (18:21), souboj o postup tak byl i nadále otevřený. "Bohužel potom nás zradila koncovka a zápas jsme jasně prohráli," okomentoval jedenáctibrankovou porážku, která Talentu prakticky vzala postupové naděje.

V nedělní odvetě Talent po většinu první půle vedl, ale maximálně o dvě branky, v poločase 16:18. Ale domácí po změně stran rychle srovnali krok a třígólovou šňůrou šli pak do vedení 27:24. Plzeňští, kterým chybělo hned několik hráčů (Vinkelhöfer, Šafránek, Škvařil, Terzič, Beneš, Štefanič), už pak neměli síly na zvrat.

"I tak je to pro nás obrovská zkušenost a věřím, že nás to určitě posunulo dál," doplnil Martin Říha. Plzeňská výprava se z Izraele vrací v pondělí odpoledne, od úterý už se bude chystat na páteční zápas s pražskou Duklou, který má charitativní podtext.