Talent tým Plzeňského kraje zvítězil v repríze posledního finále extraligy

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - neděle, 13. listopad 2022 08:37
Talent tým Plzeňského kraje zvítězil v repríze posledního finále extraligy ilustrační, foto: Talent Plzeň

Reprízu posledního finále extraligy ovládl v sobotu večer Talent tým tým Plzeňského kraje, který na palubovce mistrovského Baníku Karviná po většinu zápasu vedl a po trefě Jana Chmelíka při power-play domácích se radoval z vítězství 26:24.

"Vyhráli jsme v Karviné, to se část nestává. Jsem pyšný na kluky, že utkání vybojovali a doslova vydřeli oba body," pochvaloval si jeden z plzeňských trenérů Petr Štochl, který nemohl vedle dlouhodobých marodů Šafránka s Vinkelhöferem nemohl využít ani nemocného Škvařila a Tonar další zkušený hráč Tonar byl sice na soupisce, ale do hry nezasáhl. Stejně jako brankář Šmíd.

Při jejich absenci to na sebe střelecky vzal Nejdl, s devíti góly nejlepší střelec zápasu, který zastínil i domácího reprezentanta Soláka.

Domácí Harabiš sice poslal v úvodu svůj tým do vedení, ale plzeňští házenkáři vývoj skóre brzy otočili. Až do 21. minuty si udržovali mírný náskok, teprve potom Patzel poslal Karvinou znovu do vedení - 11:10. Jenže Talent odpověděl třemi góly v řadě a vedení o dva góly udržel až do poločasu, poslední branku dal šťastnou ranou přes celé hřiště plzeňský gólman Herajt (14:16).

Za první čtvrthodinu druhé půle se skóre pohnulo jen na 16:19 pro hosty, ti vedli o tři góly i po ráně Kosteského ze sedmičky ve 38. minutě (18:21). Jenže pak se domácí podařilo třemi góly v řadě srovnat a Plzeň poslal znovu do vedení Nejdl v 53. minutě a nejtěsnější náskok pak už Karviná vždy jen dorovnala, ale po další proměněné sedmičce Kosteského 40 vteřin před koncem už to nedokázala. Naopak po chybě v rozehrávce domácí zpečetil Chmelík do prázdné branky plzeňské vítězství 26:24.

"Byl to klasický zápas těchto soupeřů poslední let, plný emocí a pevně věřím, že i kvalitní házené. Vzájemné zápasy jsou v drtivé většině velmi vyrovnané, tentokrát jsme byli úspěšnější my," doplnil trenér Štochl.

Šlágr kola sledovala v karvinské hale více než tisícovka diváků, do svých domovů odcházeli zklamaní, protože Talent tým Plzeňského kraje slavil zasloužené vítězství.

Teď se pro změnu představí dvakrát během jednoho týdne svému domácímu publiku Talent, nejprve ve sváteční čtvrtek 17. listopadu zakončí první polovinu extraligy od 18:30 hodin proti Kopřivnici a do té druhé pak vstoupí hned následně v neděli, kdy přijede do Plzně lídr tabulky z Lovosic. Hraje se v městské hale na Slovanech od 10:30 hodin.