Nacisté je chtěli vymazat z historie, teď se vrátili domů. Tachov odhalil první Kameny zmizelých
Prvních 13 jmen, která by neměla být zapomenuta, se vrátilo do ulic Tachova. Město se ve středu 17. června oficiálně připojilo k mezinárodnímu projektu Kamenů zmizelých. Na pietní akt na náměstí Republiky dorazilo přes 40 lidí. Mosazné kostky v dlažbě budou od teď připomínat osudy místních obyvatel, kteří se stali oběťmi nacismu. V Plzeňském kraji jde teprve o 16. město, které tímto způsobem uctilo své rodáky.
.jpg.medium.jpg)

