×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Střelec Přívratský si přivezl z Egypta tři cenné kovy

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 13. březen 2022 18:10
Střelec Přívratský si přivezl z Egypta tři cenné kovy Foto: ČOV

Skvělý úspěch zaznamenal na Světovém poháru ve sportovní střelbě člen Olympu Plzeň Jiří Přívratský. Dvacetiletý účastník Her z Tokia obsadil třetí místo v disciplíně vzduchová puška. V soutěži družstev se navíc podílel na zisku stříbrné a bronzové medaile. 

Pro Přívratského šlo o nejlepší výsledek v kariéře. Až doposud byla maximem loňská sedmá příčka v třípolohové střelbě z malorážky v Osijeku, ve vzduchovce skončil nejlépe před třemi roky třináctý. „Musím se přiznat, že mě to hodně překvapilo, protože vzduchovka není moje silná disciplína,“ prohlásil.

V kvalifikaci přitom obsadil šesté místo. „Kvalifikace je výsledkově hodně našlapaná. Na světě jsou jen asi čtyři střelci, kteří se pravidelně dokážou dostávat do finále. Ostatní se závod od závodu většinou střídají,“ popsal.

Sám střelec Olympu Plzeň ví, že bude těžké udržet nastavenou laťku. „Při současné konkurenci může každý závod dopadnout jinak. Pořadí se hodně mění, protože dost top střelců střílí na podobné úrovni,“ dodal.

Už v březnu čeká na Přívratského halové mistrovství Evropy v Norsku. „Také se hledá náhrada za zrušené pořadatelství mistrovství Evropy v malorážce v Rusku. V říjnu má být mistrovství světa v Káhiře, ale tam se musím teprve kvalifikovat. A ještě tři závody Světového poháru,“ popsal své další plány.