Šestou posilu ulovila Plzeň na Slovensku. Má být novým Peterem Čerešňákem

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 3. květen 2022 09:50

Vedení hokejové Plzně potvrdilo šestou posilu pro nadcházející sezónu. Dres Škodovky bude hájit obránce Martin Vitaloš. Finalista slovenské extraligy v dresu Nitry podepsal smlouvu na dva roky.

"Martin prošel slovenskou dvacítkou a v mladém věku už odehrál několik zápasů i za dospělou reprezentaci. Je to hráč s velkým potenciálem, kterého jsme určitou dobu sledovali a mluvili o něm s řadou lidí ze Slovenska,“ uvedl sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. Podle něj by se z Vitaloše mohl stát v budoucnu nový Peter Čerešňák. "Má stejné parametry, hodně vysoký kluk, dobře bruslí a je to pravák. Sázíme na to, že u nás bude hrát delší dobu, bude sezónu od sezóny růst a zařadí se mezi TOP beky," doplnil Vlasák.

Martin Vitaloš je rodákem ze slovenské Bratislavy a odchovancem místního hokeje. „Slyšel jsem o Plzni, že výborně pracuje s mládeží. A také, že mají rádi Slováky a že ti pak dostávají dost prostoru, jako naposledy to byl Peťo Čerešňák. Myslím si, že je to dobrá hokejová adresa,“ podotkl.

Jako čerstvě osmnáctiletý vyrazil na své první zahraniční angažmá, konkrétně do švédské elitní juniorské soutěže do dresu Rögle. Zde působil dva roky. V tomto období zapsal i své nejvýraznější slovenské mládežnické reprezentační zkušenosti, když jako kapitán národní dvacítky vedl své vrstevníky na mistrovství světa. Po dvou letech na severu se rozhodl pro návrat domů, kde až dosud hájil barvy Nitry.