Od - úterý, 4. říjen 2022 17:43
Senzační úspěch pro fotbalovou akademii! Plzeňští dorostenci porazili slavný Bayern foto: FC Viktoria Plzeň

Famózní otočka v závěru a nakonec senzační vítězství proti slavnému Bayernu Mnichov! Plzeňská devatenáctka tak uspěla v letošní mládežnické Youth League vůbec poprvé (po prohrách v Barceloně a s Interem). Dorost Viktorie ještě čtyři minuty před koncem prohrával, ale po trefách Milana Krůty a Jana Palusky oslavuje výhru 2:1.

Po čtvrt hodině přišla první nepříjemnost pro viktoriány, když se v ostrém souboji zranil Filip Červený, kterého musel nahradit Tomáš Keltyčka. Za pár vteřin zpoza vápna krásně napřáhl Arijon Ibrahimovic, ale trefil jen tyč. Druhé plzeňské zranění do půl hodiny přišlo v podobě Tomáše Vacha, jehož pozici zaujmul Ondřej Deml.

Poslední patnáctiminutovku prvního poločasu se o svoje slovo herně přihlásili i Plzeňané. Nejprve z levé strany poslal pěkný centr Pavel Hašek na malé vápno, kde chyběl jen malý kousek Milanu Krůtovi k zakončení. Následně po rozehrané standardní situaci nasadil Pavel Gaszczyk jesle jednomu z domácích obránců a tyč zvonila i na druhé straně hřiště. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Vstup do druhého poločasu byl turbulentní z obou stran. Jako první se ukázal mnichovský gigant, když Emirhan Demircan nastřelil třetí tyč v zápase. Téměř ihned poté šli Západočeši dva na jednoho, ale Pavel Hašek nevyřešil situaci ideálně a jeho přihrávka před prázdnou bránu měla slabou razanci.

Obrovské dvě tutovky v řadě měli viktoriáni v 51. minutě. Po rohovém kopu zakončoval Jan Paluska pohotově hlavičkou, ale Johannes Schenk jeho efektní a zároveň efektivní zakončení vytáhl, stejně jako dorážku Milana Krůty. Potom zase Viktor Baier zachránil FCVP od inkasování proti střelám Klanace a Ibrahimovice.

Dvacet minut před koncem se domácí dostali do vedení, po pěkném individuálním průniku se prosadil Max Scholze. Do samostatného úniku se následně ze strany řítil Yusuf Kabadayi, ale Baier parádně zasáhl.

V 87. minutě se Viktoriáni dočkali vyrovnání! Alexandr Sojka parádně rozjel akci na Jakuba Kuleho, ten ještě nabídl míč před prázdnou bránu Milanu Krůtovi a bylo to 1:1. A hlavně – to zdaleka nebylo vše. V nastaveném čase Sojka rozehrál standardní situaci na Palusku a FCVP díky tomu vybojovala senzační výhru 2:1 v mnichovské metropoli proti slavnému Bayernu!

Podaří se plzeňskému A-týmu zaskočit favorita a napodobit úspěch viktoriánské U19?

zdroj: FC Viktoria Plzeň