Postup v nejkratší možné době? Je to lákavé, hlásil Koubek před Dinamem

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 8. listopad 2023 15:11
Postup v nejkratší možné době? Je to lákavé, hlásil Koubek před Dinamem ilustrační. Foto: FCVP

Už ve čtvrtek mohou fotbalisté Viktorie Plzeň slavit postup do jarní části Evropské konferenční ligy. Po polovině základní skupiny jsou stoprocentní a pokud zvítězí na domácím hřišti proti chorvatskému Dinamu Záhřeb (18:45), o pokračování v pohárech už je nikdo nepřipraví. "Lákavé to je, umíme počítat," prohlásil kouč Západočechů Miroslav Koubek.

Žádnému českému klubu se nepodařilo postoupit ze základní skupiny evropských pohárů už po čtvrtém kole. Láká vás tento rekord?
Lákavé to je, umíme počítat. Máme za sebou polovinu skupiny. Víme ale, že musíme nějaké body udělat, jinak to nestačí. Zítra máme první možnost a věřím, že uděláme vše pro to, abychom to zvládli. Tím by se ta pozice upevnila.

K dispozici nebudete mít Matěje Vydru. Jak velkou komplikací to je?
Je to komplikace. Měli jsme čtyři útočníky, můžete měnit rozestavení, střídat, měnit systém. Teď se nám zúžil manévrovací prostor. Zbyli nám poslední dva. Neumím si představit, co by následovalo, kdyby byl ještě další výpadek. Jsme v trochu napjatějším stavu.

Věříte, že tým nakopne výhra na Slavii?
Obecně platí, že když se poslední zápas podaří, tak to mužstvo dostane do příznivého psychického stavu. Věřím, že se tohle pravidlo potvrdí.

V čem jste se poučili z prvního zápasu v Záhřebu? Co by třeba mělo vypadat lépe?
Já jsem s tím zápasem byl spokojený. Převládala tedy kladná poučení zápasu.

Dinamu se venku moc nedaří. Naposledy zachraňovalo remízu proti Varaždinu..
Dinamo ale dominovalo. Sice vyrovnalo v nastavení, ale bylo o level vyšším týmem, než jejich soupeř. Každopádně víme, že nedávají až tolik branek. Bylo by dobré, kdyby jim to vydrželo. Asi jim chybí Petkovič. Ale my to máme taky tak.