Aktualizováno: Počasí komplikuje dopravu v kraji. Bouralo už několik kamionů!

Zveřejněno v Krimi západ
Od - středa, 17. leden 2024 16:44
Aktualizováno: Počasí komplikuje dopravu v kraji. Bouralo už několik kamionů! Foto: HZS PK

Aktualizováno 19:36 Hned tři nehody nákladních aut pár kilometrů od sebe se staly odpoledne a vpodvečer na dálnici D5 ve směru na Plzeň. U čerpací stanice Shell na 123,5. kilometru na Tachovsku se převrátil kamion s návěsem, který vezl ovoce. Na 127. kilometru pak o chvíli později boural i další kamion a v podvečer jen o kilometr dál další. Vážná nehoda také uzavřela hlavní tah I/26 mezi Meclovem a Březí, kde se srazila dvě nákladní vozidla. Jednu osobu museli vyprošťovat hasiči.

První nehoda se stala krátce před 15:30. "Dochází k úniku nafty, odhadem asi 300 litrů. Část se podařilo obsluze stanice zachytit a pomocí lopat dostat do plastových popelnic. Zbytek zachytil bezpečnostní lapol (nádrž). Únik do vodoteče nehrozí," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar s tím, že nikdo nebyl zraněn.

O půl hodiny později prozměnu nabouralo nákladní auto na 127. kilometru. "Vozidlo je tahačem mimo komunikaci, návěs je vykloněn do vozovky. Řidiči poskytujeme předlékařskou pomoc. Zachytáváme unikající provozní kapaliny," popsal Poncar. Hasiči podle něj museli prořezat části porostu u dálnice, aby si zlepšili přístup k vozidlu.

Dvě nákladní auta se srazila před 17. hodinou mezi Meclovem a Březí na silnici I/26. "Jedno vozidlo je zaplachtovaný kamion. Druhé je cisterna převážející řepkový olej. Došlo k úniku asi 1000 litrů nafty a oleje z obou vozidel dohromady," uvedl Poncar. Podle něj se při nehodě zranili dva lidé. "Jednu osobu jsme museli vyprostit," doplnil Poncar s tím, že silnice je v místě nehody uzavřena. Záchranáři na místě zajistili řidiče po vyproštění. "Muž ročník 1964 utrpěl těžká zranění. Při vědomí byl transportován na emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Z druhého kamionu muž ročník 1977 utrpěl středně těžké zranění. Také při vědomí byl převezen do Domažlické nemocnice," doplnila mluvčí krajských záchranářů Mária Svobodová.

V podvečer pak boural na dálnici D5 už třetí kamion, tentokrát na 126. kilometru ve směru na Plzeň. "Probíhají vyprošťovací práce havarovaného kamionu. Dálnice ve směru na Plzeň je uzavřená. Řidiči musí sjíždět na 128. kilometru na Bor a vyjedou na 119. kilometru u Benešovic," řekla policejní mluvčí Hana Kroftová. Podle ní jsou silnice v regionu na mnoha místech namrzlé. "Od poledne nám bylo oznámeno 24 nehod," dodala.