Plzni pomohly góly posil. Asi dobrý skauting, smál se obránce Zámorský

Od - pátek, 15. září 2023 09:16
Plzni pomohly góly posil. Asi dobrý skauting, smál se obránce Zámorský Foto: HC Škoda Plzeň

V loňské sezóně byl nejvytíženějším obráncem extraligy. A moc se toho nezměnilo ani v úvodním extraligovém zápase proti Třinci. Plzeňský bek Petr Zámorský byl na ledě přes 26 minut, nejvíce ze všech hráčů Škodovky. Na výhře 3:1 se podílel dvěma plusovými body, u branky Aleksiho Rekonena si navíc připsal asistenci. "První dvě třetiny byly super. Ve třetí jsme nabídli soupeři tři přesilovky v řadě, na to se musíme zaměřit, protože jsme ho nakopli. Kdyby se to nestalo, myslím, že to mohlo vypadat jinak. Ale zvládli jsme to a tří bodů si moc vážíme," uvedl zadák indiánů.

Nepřekvapilo vás trochu, jak moc jste byli hlavně v první polovině zápasu dominantní?
My jsme hlavně chtěli hrát hokej, na který jsme se šest týdnů tvrdě připravovali. Přesně takhle jsme se chtěli prezentovat a jsem rád, že to vyšlo.

Mohlo hrát roli i to, že měl soupeř v nohách zápasy v Lize mistrů a za sebou náročné cestování?
Těžká otázka. Liga mistrů jsem sám hrál, může vás to nakopnout, nebo naopak ubrat síly. Je to ošemetné. Ale my jsme se chtěli soustředit hlavně sami na sebe.

Hned v prvním utkání se prosadily posily, trefil se Jakub Lev i Ondřej Matýs. Vypadá to, že tedy zapadli hodně dobře, ne?
Teď asi musím pochválit náš management a dobrý skauting. (smích) Určitě je pro kluky dobře, že se hned v prvním zápase prosadili. Ale pro nás není důležité, kdo dá gól, máme čtyři vyrovnané formace a hrajeme jako tým.

Máte hodně mladý tým, snažíte se mladíky vy zkušenější dirigovat?
Od toho tam jsme. Snažíme se jim říkat, co mají hrát, jaké jsou signály, nastavit pravidla. Pak je na nich, jak si to přeberou.

Extraligovou premiéru si odbyl šestnáctiletý útočník Adam Benák. Co na něj říkáte?
Na ledě se mi líbí moc, v kabině se skoro neprojevuje. Má všechno před sebou, bylo to pro něj těžké, první zápas a hned čtyřnásobný mistr. Velká zkouška, zvládl ji moc dobře. Příště bude zase silnější a sebevědomější.

Jsou malou kaňkou v zápase nevyužité přesilovky včetně více než minutové pět na tři?
Byli jsme tam blízko, měli jsme dobré střely, jednou tam byla dorážka skoro do prázdné branky, já jsem střílel z mezikruží. Nesehráli jsme je špatně, možná to chtělo víc klidu. Byl to první zápas. Věřím, že to bude jen lepší.