Od - neděle, 22. říjen 2023 18:50
Plzeňští hokejisté po bídném začátku sezóny ožili. Po velkém obratu vezou dva body z Liberce! Foto: HC Škoda Plzeň/J. Princ

Hokejisté Plzně potvrdili zlepšenou formu. Na ledě Liberce prohrávali 0:2 a 2:3, nakonec ale mohli slavit vítězství 4:3 na nájezdy. Dvěma góly se na tom podílel Adrián Holešinský. Z posledních pěti utkání tak indiáni počtvrté vyhráli.

První šanci zápasu měl domácí Vlach, který tváří v tvář Hlavajovi neuspěl střelou mezi betony. Hosté varování nevzali vážně, a tak Rychlovský oslovil zpoza branky Martina Faško-Rudáše, a ten po ledě otevřel dnešní střelecký výčet. Do trháku dostal zanedlouho poté své barvy Ian McCoshen, jenž využil ideální příhry Filippiho v přečíslení dva na jednoho. Následně zahrozil ještě Vlach z mezikruží, ztroskotal ale na Hlavajovi.

Ve druhé třetině navíc Škodovka výrazně zabrala a brzy se dočkala snížení, když na brankovišti doklepl do sítě puk Tomáš Mertl po předchozím průniku Adriána Holešinského. Rychlou odpověď chystal v samostatném úniku Flynn, Hlavaj ale znovu podržel svůj tým. Proti ještě vloni svým spoluhráčům mohl udeřit rovněž Budík, v přečíslení ale mezi betony místo nenašel. A tak se naopak vyrovnání dočkali Plzeňští. Söderlund vystihl rozehrávku gólmana Hrenáka, předal puk rychle Adriánovi Holešinskému a začínalo se opět od nuly.

V úvodu poslední dvacetiminutovky zapsala Škoda hned tři rychlé tresty a ten poslední již Tygři využili. Thomas Joseph Melancon obdržel křižnou příhru z pravé strany na levou a z první vymetl horní růžek. Jenže Západočeši se nevzdali a brzy dosáhli opět na vyrovnání. Adrián Holešinský vystřelil nenápadně po ledě z levého kruhu a i podruhé v zápase využil chybu Hrenáka. Poslední dvě minuty základní hrací doby i prodloužení ještě hosté strávili v oslabení, na rozhodnutí ale Liberec nedosáhl. Poměr střel byl prakticky srovnaný 32:30, přestože po první části vedli domácí 18:7.

Bonusový bod nakonec pro sebe v samostatných nájezdech uzmula Plzeň, který v této disciplíně uspěla teprve počtvrté od ledna roku 2020. Vítězný byl hned ten první Tima Söderlunda.