Plzeňští házenkáři deklasovali Strakonice a dál vedou ligu

Od - úterý, 11. říjen 2022 11:05
Plzeňští házenkáři deklasovali Strakonice a dál vedou ligu ilustrační, foto: Talent Plzeň

Talent tým Plzeňského kraje vyhrál sobotní zápas 8. kola extraligy na palubovce nováčka ze Strakonic 40:24. Plzeňští házenkáři tak v tabulce zůstávají i nadále na prvním místě.

"Věděli jsme, že Strakonice udělají všechno pro to, aby pro ně zápas dopadl co nejlépe. Nejen z toho důvodu, že každý bod se počítá, ale také s ohledem na propojení obou týmů. Spousta plzeňských hráčů hraje ve Strakonicích, v obou mužstvech navíc působí bratři Nejdlové. Bylo tedy jasné, že to bude vyhecované. V poločase jsem byl poměrně naštvaný, myslel jsem si, že první část zvládneme lépe. Ta druhá byla po našem odskočení ve skóre už snazší. Máme širší kádr, který jsme dokázali protočit, naši mladíci přinesli na hřiště novou chuť a energii, chtěli ukázat, že jsou platnými členy týmu. I to rozhodlo," řekl svazovému webu trenér Plzně Petr Štochl.

Jedním z plzeňských mladíků, který nastoupil, byl šestnáctiletý odchovanec Daniel Bláha. Ten vstřelil pět branek. "Ve druhé půli už se nám s vědomím náskoku hrálo lépe, já osobně jsem cítil větší jistotu a podporu týmu. Povedlo se nám zápas dotáhnout k jasnému výsledku," uvedl pro svazové stránky Bláha.

Házenkářská extraliga má nyní reprezentační přestávku (do kempu reprezentace byli nominováni Jakub Douda a Daniel Režnický).

Další ligové utkání Talent sehraje v sobotu 22. října od 18 hodin, na domácí palubovce přivítá Hranice.