Plzeňský trenér Bílek po vydřené výhře: Na hráčích bylo vidět, že je jim remíza málo

Zveřejněno v Sport
Od - neděle, 28. srpen 2022 10:01
Plzeňský trenér Bílek po vydřené výhře: Na hráčích bylo vidět, že je jim remíza málo Foto: FCVP

Pořádné nervy až do konce prožíval v sobotním zápase v Českých Budějovicích plzeňský kouč Michal Bílek. Jeho svěřencům se dlouho nedařilo vstřelit vytouženou trefu, až v 94. minutě rozjásal Západočechy střídající Jhon Mosquera. „Cením si, že na hráčích bylo vidět, že chceme vyhrát,“ pravil plzeňský trenér Michal Bílek, jenž po vítězné odvetě play off Champions League s Karabachem promíchal sestavu na pěti místech. 

Co se vám honilo hlavou, když jste se dlouho nemohli střelecky prosadit?
Když dáte gól skoro v poslední minutě, potěší to. Na druhou stranu jsme po vítězství šli, byli jsme fotbalově lepší. Cením si, že na hráčích bylo vidět, že chceme vyhrát. I v první půli jsme dobře kombinovali, ale nevytvářeli jsme si moc situací, které by zaváněly gólem. Na hráčích bylo vidět, že je jim remíza málo. Nakonec po rohu padl gól a jsme za něj strašně moc rádi, není jednoduché v Budějovicích vyhrávat.

Pro hráče bývá asi velmi těžké přepnout po postupu do Ligy mistrů na "obyčejný" ligový zápas..
Mluvili jsme s klukama o tom, že to, co jsme dokázali postupem do Ligy mistrů, bylo úžasné a nabádali jsme je k tomu, že i liga je nesmírně důležitá. Nechceme prohrávat tím, že bychom něco podcenili. V Budějovicích jsme byli zodpovědní a poctiví od prvního okamžiku.

Proti Českým Budějovicím jste nasadil téměř z poloviny jinou sestavu, než proti Karabachu. Byl záměr šetřit síly?
Některé kluky jsme chtěli ušetřit, odehráli hodně zápasů. A naopak jsme chtěli dát příležitost těm, kteří přišli v létě. Naskočili do toho a byli tam, dokud mohli. Když jim došly síly, chtěli jsme zkvalitnit ofenzivu, proto šli na hřiště Mosquera, Kopic a Chorý, díky nim jsme si vytvořili větší tlak. Byly tam situace, které zaváněly gólem. Když dal Chorý gól, byli jsme v euforii, která po zásahu videa a odhalení ruky opadla. Pro nás to skončilo výborně, zato pro Budějovice je to nepříjemné. Plzeň je spokojená.

V první půli se možná velký počet změn v sestavě projevil, když jste ani nevystřelili na branku..
I v první půli jsme dobře kombinovali, ale nebyla tam přesnost. A když jsme se dostali do zakončení, netrefili jsme branku. Celý zápas jsme zvládali slušně a soupeři časem ubývaly síly. Naše hra dostala větší kvalitu a dotáhli jsme zápas k vítězství. Chtěl bych zdůraznit, že mě nikdo nezklamal. Záložník Jirka hrál poprvé od začátku, útočník Bassey taky a křídelník Pilař teprve podruhé.

Poprvé od začátku po srpnovém příchodu nastoupil útočník Fortune Bassey. Sázel jste na to, že v Budějovicích hrával?
Jeho plusem je, že zdejší prostředí trochu zdá. Ale hlavní motivace byla jiná: chtěli jsme nechat odpočinout Chorase (Tomáše Chorého) a zraněný Klíma (Jan Kliment) bude asi měsíc mimo, má problémy se svalem.

Je zranění Jana Klimenta velký zásah?
Čtyři až šest týdnů je dlouhá doba, ale snad si s tím poradíme. I díky Basseymu. Je to brejkový hráč s dobrým zakončením. Je trochu jiný než Choras a jsem rád, že nastoupil. Navíc ho na rozdíl od předkol už můžeme použít v Lize mistrů. Taky přeju Honzovi Klimentovi, aby se uzdravil.