×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 10008

Plzeň připravuje oblíbenou Sportmanii, nabídne zdarma desítky sportů

Zveřejněno v Sport
Od - úterý, 17. květen 2022 16:23
Plzeň připravuje oblíbenou Sportmanii, nabídne zdarma desítky sportů Foto: město Plzeň

Každý den až čtyřicet různých stanovišť a celkem kolem 100 sportů si budou moci vyzkoušet návštěvníci Sportmanie Plzeň, která se uskuteční od 20. do 28. srpna. Akce, kterou město začalo v roce 2016 jako olympijský park při olympiádě v Rio de Janeiru, se letos poprvé přestěhuje na jinou lokalitu. Kvůli úpravámi areálu za OC Plaza se přesune do Škoda sport parku v Doudlevcích.

„Přesto, že se nejedná o místo v centru města, využijeme výhod sportovního parku i přístupu k řece a nabídneme ta nejlepší sportovní stanoviště v sedmileté historii Sportmanie,“ uvedl první náměstek primátora města Plzně Roman Zarzycký, který věří, že se podaří překonat rekord v návštěvnosti platný z roku 2019 54 tisíc.

Sportmanii Plzeň 2022 pořádá město Plzeň a jejím smyslem je, aby si děti, mládež i dospělí mohli na vlastní kůži a pod odborným dohledem trenérů a členů klubů z Plzně a Plzeňského kraje vyzkoušet nejrůznější druhy sportů. Každý ze tří třídenních bloků nabídne více než 40 sportovních stanovišť, jak pro menší sportovce, tak pro dospělé. Opět se chystají oblíbená vodní stanoviště, tentokrát v řece Radbuze. Již nyní se díky této akci významně proměnil přístup k jezu na řece Radbuze, kde nechal magistrátní odbor sportu ve spolupráci s Městským obvodem Plzeň 2-Slovany zbudovat nový průchod. Rybáři, plavci i další sportovci tak budou moci snáze přecházet mezi areály.

Připraveny budou i naprosté novinky. Jedna z nich nabídne možnost vyfotit se s vlastní pískovou sochou. Na hlavním pódiu se budou prezentovat zejména sportovní kluby a chybět nebudou soutěže o zajímavé dárky. Samozřejmostí je řada autogramiád českých olympioniků a známých sportovců, včetně úspěšných plzeňských fotbalistů, hokejistů, házenkářů, futsalistů, atletů a dalších. "Jsme domluveni s olympioniky ze zimní olympiády v Pekingu, lyžařkou Terezou Novou a běžcem na lyžích Luďkem Šellerem.

Sportmanie Plzeň 2022 opět připravila oblíbené bronzové, stříbrné a zlaté medaile, které se budou v třídenních cyklech udělovat, pokud dítě do 15 let navštíví alespoň deset stanovišť a místo tradičních hracích karet si do mobilního telefonu nahraje novou aplikaci. Místo razítek budou děti sbírat QR kódy a v aplikaci naleznou nejen instrukce, zda již mají nárok na medaili, ale i aktuality k samotné akci, mapu areálu nebo informace k jednotlivým klubům.

Vstup na akci je jako obvykle zdarma, otevřeno bude ve všední dny od 14 do 20 hodin, o víkendech od 10 do 20 hodin. Pouze v závěrečný den Sportmanie Plzeň, v neděli 28. srpna, skončí veškeré sportovní aktivity už v 16 hodin. Hodinového slavnostního zahájení v sobotu 20. srpna od 17 hodin se mj. zúčastní hvězdy free style sportu. Ve skate parku, který zde Městský obvod Plzeň 2-Slovany nechal zbudovat, předvedou mimořádnou exhibici.

V letošním roce se po dvouleté pauze zapříčiněné pandemií koronaviru opět uskuteční i Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje. „V období od 20. do 23. června 2022 navštívíme Rokycany, Tachov, Domažlice, Klatovy. Dopolední program je přizpůsobený žákům základních škol, kteří tyto sportovní akce navštíví v rámci školní docházky, odpolední program je určený pro širokou veřejnost. Doufáme, že navážeme na předchozí úspěšné ročníky a že na jednotlivých akcích přivítáme spoustu návštěvníků,“ věří vedoucí Odboru sportu Magistrátu města Plzně Přemysl Švarc.