Plzeň lovila v Edenu. Na západ Čech přichází reprezentační stoper

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 16. červen 2022 12:53
Plzeň lovila v Edenu. Na západ Čech přichází reprezentační stoper Foto: FCVP

Čtyřiadvacetiletý stoper Mohamed Tijani ze Slavie Praha je další posilou Viktorie Plzeň. Se západočeským klubem podepsal beninský reprezentant smlouvu na tři roky. Do přípravy týmu se zapojí v pondělí.

„Jsem rád, že se příchod Tijaniho podařilo dotáhnout. Jde o posilu do defenzivy, chceme mít na všech postech velkou konkurenci a být co nejlépe nachystáni na start sezony, ve které nás již za měsíc čeká 2. předkolo Ligy mistrů,“ uvedl Adolf Šádek, generální ředitel klubu. 

Podle kouče Michala Bílka jde o hráče s výbornými fyzickými předpoklady. "Je urostlý, soubojový a přesto s velmi kvalitní rozehrávkou, klidem a přehledem ve hře,“ dodal Bílek.

Vzhledem k tomu, že má Mohamed Tijani za sebou reprezentační sraz, připojí se do přípravy týmu hned po víkendu, tedy v pondělí. „Na nový tým se těším, angažmá ve Viktorii je pro mě velkou výzvou. Chtěl bych zde zažít velké zápasy a pomoci týmu do základní skupiny evropských pohárů,“ prohlásil čtyřiadvacetiletý fotbalista.

Čtyřiadvacetiletý stoper Mohamed Tijani se narodil v Abidžanu, ale reprezentuje Benin, v jehož dresu si nedávno odbyl premiéru v zápase Poháru afrických národů. Prošel mládeží španělského klubu Rayo Vallecano a v Česku poté působil ve Vyškově a Jihlavě, odkud přestoupil do Slavie. Následovala hostování v Liberci a v Teplicích, kde strávil jarní část uplynulého ročníku.