Obrovskou bitvu rozhodlo nastavení druhé půle, Plzeň je bez trofeje

Od - středa, 22. květen 2024 19:48
Obrovskou bitvu rozhodlo nastavení druhé půle, Plzeň je bez trofeje Ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň prohráli ve finále MOL Cupu se Spartou 1:2. Pražany poslal do vedení vlastní gól Dweha, v 87. minutě sice vyrovnal Tomáš Chorý, v nastavení ale zařídil Spartě zisk trofeje Birmančevič.

Po opatrném začátku přinesla první vzrušení 14. minuta. Krejčí si naskočil na centr Laciho a míč zapadl k tyči. Sparťanský kapitán si ale předtím jednoznačně naložil rukama do obličeje bránícímu Červovi, a rozhodčí gól nemohl uznat. Po půlhodině hry se uvolnil prostor ve středu pole pro Šulce, plzeňský záložník ale pověst kanonýra nepotvrdil a zamířil mimo. Jinak toho první půle moc nenabídla, jednoznačný prim hrály obě obrany.

To, co se oběma týmům, nepovedlo za celý poločas, přišlo hned po pár vteřinách toho druhého. K vidění byla první střela na branku, kterou měl na svědomí plzeňský Vydra. Vorel ale jeho možná trochu nečekaný pokus vyboxoval. V 63. minutě byla Viktoria blízko vedoucí branky. Dweh se zbavil bránícího hráče a krásnou technickou střelou trefil tyč. Vzápětí nevyužil obrovskou šanci osamocený Kliment, a tak přišel pro Západočechy tvrdý trest. V 79. minutě Birmančevič v nouzi u brankové čáry vrátil míč pro Spartu tak šikovně, že si Dweh srazil hlavou míč do sítě. A aby toho nebylo pro Viktoriány málo, od 85. minuty dohrávali duel o deseti poté, co byl po druhé žluté kartě vyloučen Šulc. Když už to vypadalo se Západočechy špatně, rozehrál přímý volný kop Kalvach a po sérii odrazů zakončil hlavou přesně Tomáš Chorý. V nastavení ale udeřila opět Sparta, když se trefil Birmančevič. A tentokrát už Viktoria zareagovat nedokázala.