Muž se chtěl upálit v autě. Z hořícího vozu ho vytáhl policista v osobním volnu

Zveřejněno v Krimi západ
Od - pondělí, 5. únor 2024 15:25
Muž se chtěl upálit v autě. Z hořícího vozu ho vytáhl policista v osobním volnu ilustrační. Foto: M. Osvaldová

Třiačtyřicetiletý muž se rozhodl spáchat sebevraždu upálením ve svém vozidle. Při pátrání na již hořící auto narazil policista, který měl ten den osobní volno. Nešťastníka z vozu vytáhl a s pomocí hlídek, které následně dorazily na místo, se mu muže podařilo oživit.

Policisté přijali 4. února letošního roku ve večerních hodinách oznámení od ženy, že chce její třiačtyřicetiletý kamarád z Domažlicka z důvodů osobních problémů spáchat sebevraždu. Z obavy o jeho život tak začali po muži pátrat. "Operační důstojník dokázal na základě lokalizace mobilního telefonu a dobré místní znalosti určit přibližné místo, kde by se mohl muž se svým vozidlem nacházet," informovala policejní mluvčí Iva Vršecká.

Do pátrání se zapojily nejen policejní hlídky, ale i policista, který byl v tento den ve svém osobním volnu. Ten vypátral muže ve vozidle u obce Brnířov. "Vozidlo však hořelo a hledaný muž se v něm nacházel v bezvědomí. Ve chvíli, kdy policista vytáhl muže z hořícího vozidla, se na místo dostavila hlídka policistů z obvodního oddělení Nýrsko a společně se jim podařilo muže oživit. Toho si poté převzala přivolaná záchranná služba a byl převezen do nemocnice," potvrdila Vršecká. Zachráněný muž je podle ní mimo ohrožení života. "Nikdo další při této události zraněn nebyl," uzavřela.