Irena Švajnerová

Irena Švajnerová

Bez veřejné soutěže o nejlepší cenovou nabídku a za podpory Pirátů i hnutí STAN se pokusila plzeňská koalice o nevýhodný prodej městské budovy do rukou společnosti Autocentrum Pařížská. To vše s vědomím, že o koupi  nemovitosti projevil zájem další subjekt. Nevýhodnému a netransparentnímu prodeji lukrativní nemovitosti v centru města zabránili opoziční zastupitelé klubu ODS, KDU-ČSL a TOP 09. Objekt autodílny, z něhož plynuly do rozpočtu města jen loni 3 miliony korun, chtělo vedení Plzně prodat za pouhých 18,5 milionů korun, ačkoliv tržní cena byla odhadcem stanovena až na 32 milionů.

Roky připravovaný projekt galerie U Zvonu, který je architekty označován za nejkvalitnější a nejlépe připravený návrh veřejných staveb v měřítku regionu i celé republiky, je minulostí. Finance na stavbu nové galerie hodlá kraj přesunout do neprůhledného projektu rekonstrukce městských lázní, který bude stát rozpočet kraje dvě miliardy a bude tak mnohem nákladnější. Krajská koalice svými kroky znehodnotila třicet milionů vynaložených na dosavadní přípravu projektu galerie.

Plzeňský rodák Ladislav Vaněček je podnikatel a vizionář, který se netají jistou kontroverzí ani kotrmelci na začátku své podnikatelské kariéry. Tehdy skoupil na Plzeňsku mnoho hektarů pozemků a rozjel s Karlem Janečkem starším, otcem miliardáře a kandidáta na prezidenta Karla Janečka, velkolepý developerský byznys. Ovšem neúspěšně. Jejich spor se vlekl 11 let a dnes, kdy jsou všechny soudy ukončeny, se rozhodl svůj příběh zveřejnit. A nejen to. V exkluzivním rozhovoru vysvětluje i své další kauzy, jako je podnikání se svěřenskými fondy, nepovedené financování mediálního projektu Petra Hájka, pohádkový byznys s pohledávkami i údajné vazby na ruský režim.

Láska prochází žaludkem, a tak si Varyáda pro své zákazníky a stálé příznivce připravila 25 stánků s nejrůznějším jídlem a pitím, florbalové hřiště, hudební vystoupení, malování na obličej, karikaturistu či sladký koutek pro mlsné jazýčky.

Záměr, podle něhož by městskou nemocnici v Sušici provozoval Plzeňský kraj, schválili v pondělí na svém jednání krajští zastupitelé. Podmínkou je, aby Sušice bezúplatně převedla nebo darovala kraji movitý i nemovitý majetek nutný k provozování nemocnice. Pokud by tam skončily zdravotní služby, bude majetek bezúplatně převeden zpět městu. Zástupci města však preferují bezplatný pronájem se závazkem města podporovat další rozvoj nemocnice.  Proti záměru se navíc tvrdě vymezují i zastupitelé opozičního klubu ODS a TOP09.

Kdo by nechtěl pro své děti to nejlepší. Pokud se bavíme o vzdělání, v tomto případě o vzdělávání těch úplně nejmenších. Stále více rodičů se uchyluje k jiné variantě, než dát svého potomka do běžné školky, kde to dost často funguje úplně stejně, jako za dob, kdy oni sami byli v předškolním věku. Klasický obrázek a stále stejná písnička. Pětadvacet dětí ve třídě, dvě učitelky, které i kdyby se přetrhly, nemůžou dát dětem víc, než co jim možnosti dovolí, vycházka pěkně ve dvojicích, neběhat, nekřičet a hlavně se neušpinit. Jídlo, které mnohé odnaučí jíst, obzvlášť když musí dojíst i to, co se jim opravdu protiví.

Od ledna 2020 jsme začali ve všech našich provozech využívat jen technologie nezatěžující životní prostředí a mají certifikáty greenguard – jako zelené řešení. Technologickou obměnu a inovaci jsme doplnili i zmodernizováním osvětlení v celém svém výrobním závodě v Tlučné. Díky novým LED svítidlům společnost dosáhne výrazných energetických úspor, zlepší podmínky zaměstnanců a stane se šetrnější k přírodě.

V následujícím roce sjednotíme certifikace ISO a přistoupíme, stejně tak jako naši dodavatelé surovin a materiálů k postupnému sledování původu u vyráběných výrobků například FSC nebo PEFC.

V roce 2022 jsme dokončili akvizici polygrafického závodu Matrix Media a  v září 2021 jsme utvořili společný podnik s Princo International pro oblast plochého ofsetu ve formátu B2. Naše dceřiná NAVA Tisk se spojila ve společném podniku zaměřeném na ofsetový tisk a společně jsme otevřeli výrobní závod v Praze 4, Panuškova 8.  Nadešel čas sjednotit certifikační autority. Princo Int. a Matrix Media využívali v minulosti CQS a IQ NET. V EURONOVA & PARTNERS, jsme získali první certifikaci již v roce 2016. Rozhodli jsme se odejít od certifikační autority IQ NET a vše sjednotit pod jedinou certifikační autoritu LL-C. Všechny naše výrobní závody budou nově postupně certifikované u LL-C.

pondělí, 27. březen 2023 06:00

Jaká je historie hazardních her?

Abychom mohli skutečně pochopit hazardní hry jako fenomén nejen současné doby, tak musíme zapátrat v minulosti a zjistit, kde vznikly základy pro takový vzrůst a pochopit jeho podstatu. V tomto článku se dozvíte vývoj těch nejpopulárnějších hazardních her, které kdy byly vymyšlené – kostky, poker, blackjack a výherní automaty.

Strana 1 z 8