Od - neděle, 18. únor 2024 10:48
Hrozně jsme si to užili, hlásil po zápase pod širým nebem spokojený kapitán Plzně Schleiss Foto: HC Škoda Plzeň

Když hokejisté Plzně hráli před léty utkání pod širým nebem v Brně, Janu Schleissovi tento svátek unikl díky zranění. Tentokrát už si ale Winter Classic užil se vším všudy a nakonec mohl slavit výhru v západočeském derby poměrem 5:2. Na ní se podílel jedním gólem a dvěma asistencemi. „Myslím, že jsme si celý víkend parádně užili, vše bylo hezky připravené. Kulisa byla super, fanoušci blízko ledu, ani osvětlení mně nevadilo. Navíc, když se nám podařilo vyhrát, tak si myslím, že vše dopadlo na jedničku,“ prohlásil plzeňský kapitán.

Dá se na takové utkání vůbec připravit?
Podle mě to moc nejde. Člověk si to prostě musí užít na sto procent. Podmínky byly pro všechny hráče stejné. Podle mě to je pouze o počasí, jestli to bude hodně skákat či ne. V ledě byly rýhy, ale jak říkám, to k tomu patří. Každý hráč si to má hlavně užít a ne řešit nějaké detaily.

Jak bylo komplikované, že se měnily podmínky v průběhu zápasu?
Když jsme přišli na druhou třetinu, tak najednou jinak svítila světla, jak se zatáhlo. Pro nás to bylo znamení, že máme více střílet na gólmana, tušili jsme, že by přes ty světla mohl hůře vidět. Na třetí třetinu zase začala být větší zima, potilo se plexi, ale jinak vše super.

Derby jste neovládli jen na ledě, ale i v publiku. Co jste říkal na fanoušky, kteří se také prezentovali povedeným choreem, čímž oslavili 95 narozeniny plzeňského klubu?
Myslím, že tomu pomohlo, že jsme dali hned v první minutě gól. Když jsme šli sice na rozcvičku, tak tribuny patřily Varům, to bylo ale tím, že plzeňské autobusy ještě nedorazily. Při nástupu na led už byl krásně vidět zaplněný ten náš půlkruh v rohu. Jsme všichni moc rádi, že si to také mohli takhle s námi užít, snad jsme jim udělali radost.