Hokejová Plzeň pokračuje v tvorbě kádru na další sezónu. Zůstává zkušený obránce

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - úterý, 12. březen 2024 11:25
Hokejová Plzeň pokračuje v tvorbě kádru na další sezónu. Zůstává zkušený obránce Foto: HC Škoda Plzeň

Čtyřiatřicetiletý obránce Jan Piskáček se rozhodl svou další budoucnost spojit s Plzní. Prodloužení smlouvy je pro sezónu 2024/25 s opcí na další ročník.

Zkušený bek působil v Plzni dvě sezóny, v nichž odehrál 86 duelů s bilancí 3 branky a 11 asistencí. „Honza je velký bojovník a charakter, kterého potřebujeme na ledě i v kabině. Navíc letos měl plusová čísla i ve statistice +/-, proto jsme rádi, že jsme se domluvili na prodloužení spolupráce,“ říká sportovní manažer klubu Tomáš Vlasák.

„Jsem rád, že mi klub nabídl prodloužení smlouvy a mohu tak nadále pokračovat v této organizaci. Klub mi důvěřuje a já jsem připravený svoji úlohu splnit,“ říká Jan Piskáček.

Obránce Piskáček se narodil v roce 1989 v Kladně, v místní hokejové líhni také začínal s hokejem. Prošel mládežnickými kategoriemi Středočechů až do juniorky. S tou se rozžehnal v roce 2007 a vydal se zkusit štěstí za oceán. Následující tři sezony odehrál v QMJHL (Québec Major Junior Hockey League) v týmu Cape Breton Screaming Eagles, kde se vypracoval v jednu z opor zadních řad. Bodově se mu nejvíce vedlo v ročníku 2008/09, kdy si v 73 zápasech připsal 46 kanadských bodů za 5 branek a 41 gólových asistencí.

Během působení za velkou louží se Piskáček pravidelně účastnil reprezentačních akcí osmnáctky i dvacítky, v letech 2008 a 2009 si zahrál na světovém šampionátu hráčů do 20 let. V České republice dosáhl s týmem na páté místo, v Kanadě o rok později na šesté. V roce 2010 se vrátil zpátky do Česka a zamířil domů do Kladna, kde strávil následující tři sezony. V té premiérové v české extralize ještě vypomohl prvoligovému Berounu, v následujících dvou už působil pouze mezi tuzemskou elitou.

V létě 2013 Piskáček poprvé v rámci svého působení v Česku opustil mateřský klub a přestoupil do pražské Sparty, která se stala jeho druhým hokejovým domovem. V klubu z hlavního města strávil celkem osm dlouhých sezón, po jednu z nich dokonce tým vedl s kapitánským céčkem. Nepostradatelným členem obrany byl ale po celých osm let. Výkony ve Spartě mu dokonce hned v jeho první sezóně vynesly nominaci do národního týmu, v jehož dresu odehrál tři zápasy.

Poslední sezónu před příchodem na západ Čech Piskáček odehrál v kompletně přestavovaném kádru Motoru České Budějovice, se kterým si došel pro bronzové medaile. Odehrál celkem 62 zápasů a zaznamenal 9 kanadských bodů.