Hokejisté Plzně ztratili zápas s Libercem v posledních minutách

Od - středa, 28. prosinec 2022 20:03
Hokejisté Plzně ztratili zápas s Libercem v posledních minutách ilustrační, foto: HC Bílí Tygři Liberec

V rámci 32. kola hokejové Tipsport extraligy zavítali plzeňští hokejisté do Liberce. Po urputném boji nakonec Západočeši z pod Ještědu odjíždějí s jedním bodem po porážce 2:1 v prodloužení. Indináni své jednogólové vedení, které drželi téměř celý zápas, ztratili pouhé dvě minuty před koncem základní hrací doby.

Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se už v deváté minuté ujali vedení. Petr Kváča nejprve zasáhl proti střele Schleisse, nicméně puk vyplul z jeho výstroje, a do odkryté klece poté lehce zakončil Kryštof Hrabík - 0:1.

Tygři si následně vypracovali hned několik gólových šancí. Nejblíže byl vstřelení branky Michal Birner, jeho střelu ale výborně vychytal Dominik Pavlát.

Ve druhé třetině zesílila snaha Severočechů o vyrovnání. Adam Najman zakončoval z bezprostřední blízkosti po ledě, puk ale nejel dostatečně vysokou rychlostí. O několik chvil později se do úniku dostal Uvis Balinskis, při zakončení se pokoušel o bekhendový blafák, Pavláta však nepřekonal. Střela Lukáše Dernera od modré čáry pak dokonce doletěla až na horní tyč plzeňské branky.

Ve 48. minutě se Liberečtí dočkali vyrovnání, stalo se tak ale po sporném kontaktu puku s bruslí libereckého kapitána Petra Jelínka. K nevoli všech domácích fanoušků nakonec sudí gól neuznali pro úmyslném kopnutí. Domácí tak srovnali krok až v 58. minutě po střele Oscara Flynna, který vyrovnal na 1:1. Utkání tak muselo rozhodnout až prodloužení.

Hned v první minutě prodloužení mohl utkaní ve prospěch Plzně rozhodnout Zámorský, jeho střelu ovšem zastavilo břevno. Druhý bod pro svůj tým tak nakonec získal svým druhým gólem v utkání Oscar Flynn.