Hokejisté Plzně se z mistrovského Třince vrací bez bodu

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - pátek, 14. říjen 2022 19:38
Hokejisté Plzně se z mistrovského Třince vrací bez bodu FOTO: Marian Ježowicz

V rámci desátého kola hokejové Tipsport extraligy zavítali plzeňští indiáni na půdu trojnásobného mistra. Na úspěšnou sérii z minulé sezóny, kdy Plzeň v Třinci vyhrála oba duely, se ale dnes Západočechům navázat nepodařilo. Po urputném boji do posledních vteřin nakonec hokejisté Plzně odjíždí ze Slezska bez jediného bodu po porážce 3:2 v základní hrací době.

Jako první se vedení v zápase ujala plzeňská Škoda, když zkušený útočník Tomáš Mertl zavezl kotouč do útočného pásma, posunul jej na Filipa Suchého, jehož zblokovanou střelu zachytil Vojtěch Budík a prosadil se prudkou ranou k pravé tyči - 0:1 pro Plzeň. Hostující vedení ale nemělo dlouhého trvání. Jakub Jeřábek, který odehrál první zápas proti svému mateřskému klubu, dostal kotouč na brankovišti a pohotový Daniel Voženílek ho později doklepl za bezmocného Pavláta - 1:1. Stejný hráč mohl dokonce překlopit vývoj utkání na stranu Třince, v nejméně vhodnou dobu mu ale sjel kotouč od hokejky a zakončení tak nebylo dle jeho představ.

Na startu prostředního dějství se nechal vyloučit plzeňský Kryštof Hrabík a Oceláři svou první přesilovou hru v utkání využili za deset vteřin. Martin Růžička dostal spoustu prostoru u modré čáry, Pavlát jeho ostrou ránu pouze vyrazil k volnému Tomáši Marcinkovi, který měl následně před sebou snadný úkol - 2:1 pro Třinec. Srovnat účty se pokoušel Petr Zámorský, který se dostal během krátké doby do dvou příležitostí, avšak ani jedna rána síť v brance nerozvlnila. V závěru druhé třetiny si domácí zahráli opět v početní výhodě a i nyní ji Oceláři dokázali zužitkoval. Andrej Nestrašil napřáhl z vrcholu pravého kruhu a jeho střelu ke vzdálenější tyči maskovaný muž indiánů nezachytil. Po čtyřiceti minutách tak domácí vedli již o dvě branky.

Šest minut před koncem se nechali krátce za sebou vyloučit Kurovský s Marcinkem a přesilovou hru pět na tři Plzeňané využili. Aleksi Rekonen vyslal jedovatou ránu z osy hřiště a jeho projektil skončil těsně pod horní tyčkou. V závěru utkání to Plzeň zkusila v šesti, vyrovnání se ale nedočkala, Třinec v dramatickém utkání porazil Škodu Plzeň 3:2.

"Za dnešní utkání chceme kluky hodně pochválit za obětavost a nasazení. Myslím si, že tam už byly herní prvky, které po hráčích vyžadujeme a vypadalo to velmi dobře," zhodnotil utkání po porážce plzeňský trenér Petr Kořínek.