Hokejisté Plzně porazili Spartu! Bez obdrženého gólu a s premiérovým střelcem

Od - středa, 2. listopad 2022 20:48
Hokejisté Plzně porazili Spartu! Bez obdrženého gólu a s premiérovým střelcem foto: HC Škoda Plzeň

V rámci 17. kola hokejové Tipsport extraligy zvítězila Plzeň na domácím ledě v utkání s pražskou Spartou 4:0. Ve svém premiérovém zápase v plzeňském dresu se dokázal gólově prosadit slovenský reprezentant Adrián Holešinský, který pečetil výhru svého týmu při závěrečném power play soupeře.

Hned po několika vteřinách hry si našel odražený kotouč u pravé tyče Vladimír Sobotka, z vyložené pozice však domácí branku přestřelil. Ve 12. minutě utkání zlomil na modré čáře hokejku Petr Zámorský, puk se ovšem přívětivě odrazil k Marku Baránkovi, jehož ránu šikovně tečoval mimo dosah brankáře Kryštof Hrabík - 1:0 pro Plzeň. V závěru mohli domácí svůj náskok dokonce zvýšit, z pravého kruhu dobře servíroval puk na brankoviště Václav Adamec, od brusle hostujícího obránce ale puk zamířil jen kousek vedle brány. Po dvaceti minutách tak vedla Škoda o jednu branku.

Na startu druhé dvacetiminutovky dostal mnoho prostoru na pravém kruhu novic Holešinský, vzdálenější tyč ale o kousek minul. Z rychlého protiútoku mohla záhy Sparta srovnat, z pravého kruhu vypálil Mikliš a jeho nebezpečnou ránu ztečoval na brankovou konstrukci obránce Baránek. To Plzeň byla o tři minuty později přesnější. Filip Suchý našel na útočné modré čáře Ludwiga Blomstranda, který prostřelil Kováře - 2:0. V polovině utkání dostala Škoda možnost první přesilové hry, v ní pálil nebezpečně Tomáš Mertl, Kovář ale včas zasáhl svým betonem. Už při rovnovážném stavu měl další velkou šanci při své premiéře v modrobílém dresu Adrián Holešinský, jeho prudkou ránu nyní zastavila pravá tyč. Ve druhé periodě nakonec opět padla jediná trefa, jelikož v závěru domácího brankáře nepřekonal ze samostatného nájezdu Michal Řepík.

Třetí třetinu zahájil pěstní souboj mezi Bittenem s Miklišem, od rozhodčích oba inkasovali trest na pět minut. Nedlouho poté zcela zbytečně Sparta dvakrát po sobě faulovala, Škodovka dostala k dispozici dlouho početní výhodu pět na tři a tu nakonec také zužitkovala. Aleksi Rekonen napřáhl na pravém kruhu a jeho střela zápěstím propadla Kovářovi až do branky - 3:0. Indiáni si pohodlně hlídali svůj náskok, Holešinský po kličce do středu opět provětral obranu Sparty, prostor mezi třemi tyčemi nicméně minul. Z protiútoku neuspěl ani Michal Kempný, který si šikovně sjel od modré čáry až před branku Plzně, ani on ale nemířil přesně. Tři a půl minuty před koncem to hosté zkusili v šesti bruslařích, tento risk jim ale nevyšel. Při svém prvním zápase za Škodovku trefil opuštěnou klec Adrián Holešinský. Plzeň tak zničila Spartu 4:0.

„Jsme strašně rádi, že jsme utkání zvládli. Věděli jsme, že potřebujeme bodovat a to se nám nakonec také povedlo. Hráče musíme pochválit, celý zápas odmakali a měli tlak do brány. Podařilo se nám vstřelit branky, samozřejmě, že ve hře byly i pasáže, kdy nás Sparta zamkla, ale vždy jsme se z toho dokázali dostat,“ zhodnotil utkání plzeňský trenér Petr Kořínek.

zdroj: HC Škoda Plzeň