Hokejisté Plzně po výhře nad Boleslaví dál stoupají tabulkou

Od - čtvrtek, 1. prosinec 2022 19:38
Hokejisté Plzně po výhře nad Boleslaví dál stoupají tabulkou FOTO: Jan Pavlíček

Plzeňští hokejisté zvítězili v rámci 25. kola hokejové Tipsport extraligy na ledě Mladé Boleslavi a zapsali si tak čtvrtou výhru v řadě. Po nepovedeném vstupu indiánů do sezóny se tak jedná o první úspěšnou sérii zápasů s plným bodovým ziskem.

V souboji dvou Škodovek do utkání lépe vsoupili domácí, kteří si svou aktivitou získali hned dvě přesilové hry. V jedné z početních výhod mířil Kousal na pravém kruhu na prázdnou bránu, jeden z protihráčů mu ale při skoku rybičkou vložil svou hůl do střely a zázračně zachránil plzeňskou svatyni.

Na začátku druhé periody dostal plzeňský Baránek dvojitý trest, po necelé minutě ale udeřila ve vlastním oslabení Plzeň. Petr Zámorský rozehrál kotouč na Mertla, ten poté v situaci dvou na jednoho oslovil na levém kruhu navrátilce do sestavy Vojtěcha Budíka, který přesnou ranou otevřel skóre - 0:1. Boleslav se snažila rychle vyrovnat. Åberg připravil šanci zpoza brány pro Najmana, ten ale se svým zakončením neuspěl. Za další čtyři minuty utkání ozdobila bitka mezi Jánošíkem a Samuelem Bittenem. Oba hráči naráz zahodili rukavice, ve férové bitce měl jasnou převahu plzeňský hráč. Zdvojnásobit plzeňské vedení se posléze pokoušel Petr Zámorský, jeho ostrá rána ale v brance neskončila.

Na startu závěrečné dvacetiminutovky měl velkou šanci na srovnání skóre Pavel Pýcha, který dorážel kotouč do opuštěné klece, ránu však dokázal skvěle zablokovat Filip Suchý. V samotném závěru to domácí zkusili v šesti, vyrovnat se jim nicméně nepovedlo. Plzeň tak slaví počtvrté v řadě, tentokráte fotbalovým výsledkem uspěla na ledě Mladé Boleslavi. Hráčem utkání na straně Plzně byl vyhlášen brankář Miroslav Svoboda, pro kterého se jednalo o první čísté konto v letošní sezóně.