Od - čtvrtek, 16. listopad 2023 16:52
Plzeň i bez reprezentantů zvládla otočit duel v Olomouci a slaví postup do čtvrtfinále domácího poháru Foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté postoupili do čtvrtfinále domácího poháru MOL Cup, když v osmifinále zvítězili na hřišti Sigmy Olomouc 3:1. Hanáci šli sice po trefě Breiteho v 7. minutě do vedení, v 17. minutě ale srovnal Cadu a o tři minuty otočil vývoj zápasu Šulc. Výhru znamenající postup pak pečetil svým druhým gólem Pavel Šulc v 72. minutě.

Dobrý vstup do prvního poločasu předvedli viktoriáni. Do první šance se ve 4. minutě hnal Pavel Šulc, kterého na steč vyslal Sýkora. Pozor ovšem dával brankář Digaňa, který včasným vyběhnutím šanci zmařil. Navíc v 7. minutě poslal domácí do vedení Radim Breite, který se seběhl z druhé vlny a přízemní ranou k tyči překonal Viktora Baiera. Ve dvanácté minutě přišel po standardní situaci takřka hokejový závar. Ani Šulc a ani Kliment ale balon do branky nedostali. Co se nepovedlo Šulcovi s Kliment, se povedlo za pět minut Caduovi. Po centru Sýkory zůstal na zadní tyči Adam Vlkanova, který balon přiklepl na Cadua a ten propálil brankáře domácích. Tři minuty na to bylo ještě veseleji. Kliment udržel balon ve vápně. Posunul ho na Pavla Šulce, který si ještě vylepšil pozici a překonal podruhé brankáře domácích. První poločas také bohužel ovlivnila zranění. Hřiště postupně opustili Vodháněl, Jemelka a Pokorný.

Hned v úvodu druhé části měl spoustu práce Viktor Baier. Po chybě v rozehrávce se dostal do stoprocentní šance Lukáš Juliš. Baier jeho střelu vyrazil na tyč. Vzápětí na druhé straně pálil ze třiceti metrů Ibrahim Traore a protáhl brankáře Digaňu. Jeho střela šla ale o metr vedle. V 50. minutě se podruhé dostal do souboje s naším brankářem Lukáš Juliš. Ani tentokrát ale Baiera nepřekonal. Navíc se mával ofsajd. V 55. minutě se po dobré kombinaci dostal do vápna Šulc. Jeho střílený centr vyrazil Digaňa na roh. Tři minuty na to přišel skákavý balon z levé strany a tentokrát měl Fortelný, co dělat, aby míč místo na roh neuklidil do své branky. V 60. minutě musel na zem znovu Viktor Baier. Střelu Pospíšila dokázal zpacifikovat. V 71. minutě trefil Sýkora z dobré situace tyč. Viktoriány to mrzet nemuselo. Minutu na to vysunul Šulce do brejku Adam Vlkanova. Pavel Šulc šanci neodmítl a překonal brankáře domácích potřetí. Další skvělý zákrok předvedl v 77, minutě Viktor Baier, který dokázal vyrazit tečovanou střelu Lukáše Juliše. Co nechytil Baier, to v poslední šanci zápasu chytil Robin Hranáč, který balon ukopl na brankové čáře. Viktoria tak na Andrově stadionu vyhrála 3:1 a postoupila do další fáze MOL Cupu.