Duel dvou Škodovek vyhrála Mladá Boleslav

Od - úterý, 27. únor 2024 19:43
Duel dvou Škodovek vyhrála Mladá Boleslav Foto: HC Škoda Plzeň

Třetí porážku v řadě zaznamenali v 50. kole extraligy hokejisté Plzně. Na domácím ledě nestačili na Mladou Boleslav, které podlehli 3:5.

Úvod zápasu indiánům vůbec nevyšel, Boleslav byla aktivnější, vypracovala si přesilovou hru a z ní také po velkém tlaku udeřila. Po křížné přihrávce pálil do poloprázdné branky Skalický. Plzeň měla šanci vyrovnat při vyloučení Stránského, jenže ani jedna z velkého množství střel se neujala. A tak přišel v 17. minutě další trest, když pálil z pravého kruhu přesně Roman. V poslední minutě mohl ještě navýšit vedení Středočechů Krivošík, v dobré pozici ale puk netrefil ideálně.

Do druhé třetiny nastoupila zcela jiná Plzeň. Západočeši si ihned vynutili přesilovku a z ní udeřili. Obránce Laakso nabil Jakubu Pourovi, který tvrdou ranou nedal Růžičkovi šanci. O pár vteřin později mohli indiáni srovnat, jenže protiútok 3 na 1 zazdil špatnou přihrávkou Mertl. Ve 28. minutě se osamocený před Růžičkou zjevil Benák, jeho bekhendový pokus ale mladoboleslavský gólman vyrazil. Domácí se nakonec dočkali ve 34. minutě. Aleksi Rekonen našlápl na levém křídle a zpoza obránce trefil přesně k bližší tyči. Vzápětí mohl překlopit vedení na stranu indiánů Straka, jenže minul.

Ve třetí části se hra trochu zklidnila a na první šanci se čekalo až do 46. minuty. Pěknou individuální akcí se prezentoval domácí Schleiss, Růžička si ale bližší tyč pohlídal. O tři minuty později udeřili z ničeho nic hosté, když se trefil Gardoň. Indiáni pak marně reklamovali předchozí ofsajd. Uplynulo navíc jen 64 vteřin a Středočeši už vedli o dvě branky. Po pěkné kombinaci zakončoval Lintuniemi. Indiáni se ale nevzdali a v 55. minutě snížili, když se v přesilovce po velkém obléhání trefil tvrdou ranou Petr Zámorský. Žádnou komplikaci ale hosté nepřipustili, jejich výhru 5:3 pečetil v power-play Skalický.

Petr Kořínek, trenér HC Škoda Plzeň: "První třetina byla z naší strany špatná. Chyběl nám pohyb. Druhá naopak byla velmi dobrá, podařilo se nám srovnat a soupeře zatlačit. Bohužel nebyla ideální produktivita. Ve třetí třetině hosté vstřelili dvě branky, sice se nám podařilo snížit, ale konec už jsme nezvládli."