Čtyři góly i bitka. Plzeňští hokejisté v přípravě porazili Šumperk

Zveřejněno v Sport
Od - čtvrtek, 11. srpen 2022 20:59
Čtyři góly i bitka. Plzeňští hokejisté v přípravě porazili Šumperk Foto: HC Škoda Plzeň

První přípravný zápas mají za sebou hokejisté Škody Plzeň. Na domácím ledě porazili prvoligový Šumperk 4:0. Všechny góly padly ve druhé třetině, dvakrát se prosadil Martin Lang, po jedné brance přidali Ludwig Blomstrand a Filip Suchý.

První šanci zápasu měli domácí, mladík Adamec ale z otočky těsně minul zařízení, stejně jako následně dorážkou Malát. Poté se musel činit Lackovič, když obdržel křižnou příhru Kaňák. Gólman Šumperka se vytáhl i vzápětí, když se před něj přes tři protihráče proháčkoval Malát. Poté ihned po buly natáhl ke střele Dvořák a rozezvučel břevno. Domácí snažení mohl před sirénou razantně utnout Průžek, zblízka si ale na Pavláta nepřišel.

Skóre se tak měnilo až po devětatřiceti vteřinách druhé části hry, když Baránek oslovil před brankou Martina Langa, a ten zamířil přesně. Další gól měl na čepeli po odražené střele Rekonen, jenže minul poloodkrytou klec. Poté se divákům představila další letní posila - Samuel Bitten - tvrdou šarvátkou. V polovině střetnutí se udála věc málo vídaná, Plzeň udeřila dvakrát během šestadvaceti vteřin při vlastním oslabení. Suchý obkroužil branku, jal se rychle zakončovat a odražený kotouč doklepl do sítě opět Martin Lang. Následně vyvážel kotouč do bezpečí Ludwing Blomstrand, puk potáhl středem až za modrou a zamířil přesně k tyči. Skvostnou třetinu domácích dokonal perfektní příhrou Kaňák od pravého mantinelu k levé tyči, kde Filipu Suchému prakticky pouze stačilo nastavit hůl.

Poslední dějství načal v pěkné přesilovkové kombinaci zakončující Baránek, Ryšavý odolal. Stejně jako po chvilce vyrážečkou proti pumelici Kvasničky od modré. Šanci na čestný úspěch zase hostům upřel včasným sklapnutím betonů Vondraš, který tak vychytal Antoníčka v samostatném úniku. Na druhé straně vypálil z pravého kruhu Rakonen, ještě dorážel Hrabík, další gól už ale nepřidali.