Cizinecká legie dotáhla Škodovku k další výhře

Od - pátek, 22. říjen 2021 20:09
Cizinecká legie dotáhla Škodovku k další výhře ilustrační. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Plzně potvrdili svoji skvělou aktuální formu a na domácím ledě porazili v 16. extraligovém kole i Pardubice. Bezbrankový stav vydržel až do 47. minuty, kdy se trefil hostující Říčka. Pak ale zavelela švédsko-lotyšská legie v modrobílých barvách. Thorell, Dzierkals a Blomstrand otočili vývoj zápasu na 3:1. V 59. minutě už pouze snížil Paulovič.

Na první velkou šanci nečekali fanoušci příliš dlouhou. Blomstrand obral o puk jednoho z rozehrávajících beků Pardubic a řítil se sám na Frodla. Švédský útočník zkusil na gólmana Pardubic rychlou střelu, Frodl se ale zaskočit nenechal. V 6. minutě indiáni obléhali útočné pásmo, největší šanci měl Jiříček, jehož tvrdou střelu zkrotil Frodl na svých betonech. V 15. minutě hráli domácí přesilovku, daleko větší šanci ovšem mělo Dynamo. Rychlý protiútok zakončoval Koffer střelou do Svobodova klína. V poslední minutě selhal proti skvělému Svobodovi v obrovské šanci Ciencala, a tak se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Začátek druhé třetiny byl ve znamení přesilovek na obou stranách. A o šance nebyla nouze. Nejprve se vyznamenal Svoboda proti Poulíčkovi, na druhé straně zase vychytal Frodl Viktora Langa či Blomstranda. Ve 28. minutě Kindl velkou minelou namazal Blümelovi, který ale nabídnutou šancí pohrdl. Kolem poloviny zápasu Škodovka stupňovala svůj tlak, zlepšila pohyb a Frodl se měl co otáčet. Ve 38. minutě z ničeho nic mohli udeřit hráči Dynama. Tečovaný pokus Poulíčka skončil jen těsně mimo.

Na první branku se tak čekalo až do 48. minuty. A daly jí Pardubice. První Říčkovu střelu obrana domácích zblokovala, puk se ale odrazil znovu na hokejku a na druhý pokus už zaplul přesně k tyči. Plzeň se ale nevdala a v 50. minutě vyrovnala. Střeleckou nemohoucnost domácích protrhl důrazný Gustaf Thorell. Hostující lavička si ještě vzala trenérskou výzvu, výsledkem ale byla pouze přesilovka pro domácí. A při ní indiáni otočili vývoj zápasu. Na brankovišti se odrazil puk k Martinsu Dzierkalsovi, a ten neměl problém trefit odkrytou branku. A protože ani druhá trenérská výzva Pardubicím nepomohla, opět se dočkali Plzeňští. Ludwig Blomstrand vystřelil z pravého kruhu a tečovaný puk zaplul nad Frodlovo rameno. V 58. minutě mohl rozhodnout Thorell, ale nedal, a tak přišel trst. Nekrytý Paulovič uklidil puk za přesouvajícího se Svobodu. Víc už toho ale Dynamo nezvládlo, díky skvělému obratu tak bere Plzeň další tři body.

Miloš Říha, trenér HC Škoda Plzeň: "Kvalitní soupeř, kvalitní zápas. První třetina byla opatrná z obou stran, vyrovnaná. Od druhé třetiny jsme měli lepší pohyb, víc střel, byli jsme agresivnější a víc na kotouči. Bohužel se soupeř dostal do vedení, což bylo nepříjemné. Naštěstí jsme využili přesilovky. Škoda závěru, kdy jsme dostali laciný gól. Pak to bylo nepříjemné. Jsem hrozně rád, že se nám podařilo zvítězist nad tak kvalitním týmem. Klukům bych chtěl poděkovat."