Aschenbrenner jde znovu do bitvy o Senát. Chce brzdit špatné zákony a navrhovat lepší

Zveřejněno v Atraktivní zprávy
Od - středa, 9. září 2020 16:41
Foto Vzpominkové setkání_3 003 Lumír Aschenbrenner

Senátní kampaň zahájil ve středu současný senátor a starosta Městského obvodu Plzeň 2 Lumír Aschenbrenner. "Rád bych zůstal v hospodářském výboru, tam mohu díky svým zkušenostem z komunální politiky pomoci. Chci brzdit špatné zákony a navrhovat lepší," prohlásil.

„Smysl senátu je v tom, že je pojistkou demokracie. Senát je obtížný, asi tak jako bezpečnostní pásy v autě. Zdržujeme zákony, kterých je někdy až moc. Druhý smysl je zlepšení legislativy. Od listopadu roku 1996 do roku 2019 jsme schvalovali 3742 zákonů, 51 procent z nich poslanecká sněmovna uznala a odsouhlasila v našem znění. To něco znamená," popsal Aschenbrenner.

Kandidaturu Aschenbrennera podporuje tzv. Koalice pro Plzeň. Kromě "jeho" ODS tedy také TOP 09, KDU-ČSL, Agrární demokratická strana či Koruna česká. "Všechny nás spojuje asi všeobecný zájem, aby se středopravicové strany spojily proti stávajícímu vedení státu," vysvětlil Aschenbrenner. Podle předsedy okresního výboru KDU-ČSL Stanislava Šece je hlavní důvod, proč KDU-ČSL podpořilo Aschenbrennera to, že mají strany spoustu společných věcí. "Kolem 85 procent hlasování bychom hlasovali stejně. Doba nás k tomu vybízí. Ve společnosti je poměrně velké zlo, které Senát dokáže brzdit," uvedl Šec.

"Mám radost z toho, že mohu podpořit mého přítele. Je vzácný případ člověka. Je oblíbeným starostou na Slovanech, kde pospojoval několik subjektů. Stejně spojuje lidi v Senátu. Vždycky se na něj můžeme spolehnout. Vím, že by zastupoval i dál spolehlivě," uvedl například senátor za TOP 09 Tomáš Sczernin.

Jako největší aktuální problém vidí Aschenbrenner téma peněz. "Obecně je problém to, že tato vláda neumí šetřit. A pokud neumí šetřit vláda, tak pak nezbudou peníze ani na kraje a na obce," dodal Aschenbrenner, který také před lety znovu obnovil v Praze Den Plzně v Senátu. "Plzeň je jediné město, které má v Senátu akci," doplnil.

Volební kampaň je podle Aschenbrennera částečně omezená koronavirem. "Kampaň bude charitativní. Ve čtvrtek plánuji výstavu v galerii Visio Art. Mí přátelé tam budou prodávat své výtvory s tím, že 20 procent částky půjde na podporu organizace TOTEM. V pátek navazuje vystoupení tří kapel v KD Šeříková. Veškeré peníze věnuji na Psí tlapky," doplnil.