Alkoholovou vyhlášku Plzeň nepotřebuje

Zveřejněno v Politika
Od - sobota, 19. únor 2022 09:17

Média

V Plzni se chystá vyhláška, která má zamezit požívání alkoholu na veřejných místech. Je to správná cesta? Nedopadne spíše na slušné občany? O tom a o mnoho dalších věcech jsme si povídali v  pořadu Studio Z, který můžete také sledovat od sobotních 17:00 na TV ZAK, se senátorem a starostou městského obvodu Plzeň 2 – Slovany Lumírem Aschenbrennerem. Podívejte se na video.

Proč jste v Senátu nepodpořil Pandemický zákon?
Já patřím mezi pět lidí, kteří se hlasováním postavili proti tomuto zákonu. Před hlasováním jsem o svém postoji informoval kolegy z ODS předem. Podle mého názoru není dobře položit instrument legislativní nouze a myslím si, že takto důležitý zákon mohl být lépe předjednán s opozicí. A především a za tím si stojím, nebyl tento zákon dobře představen občanům.

Z vlády ale zaznívá, že tento zákon bude potřeba na podzim, kdy by mohla přijít další vlna pandemie koronaviru. Proč se na to tedy tak spěchá?
To jsem taky nepochopil. Mimochodem náš senátní ústavně-právní výbor byl všemi hlasy pro zamítnutí, a to pro mě také něco znamená, protože to jsou všechno odborníci na právo. Proč to neprošlo v Senátu je možná také způsobeno tím, že pan ministr Válek vyhrožoval, že když bude Pandemický zákon zamítnut, tak na to doplatí senioři v nemocnicích nebo že budou problémy s překročením hranic. Obojí je nesmysl. O seniory se nikdo nepřestane starat i kdyby nebyl Pandemický zákon. Takže mě nepřesvědčil, a navíc to jeho hraní karet během jednání bylo neetické a netaktní.

Co říkáte na to nekonečné řečnění ve Sněmovně?
No já bych to nepřežil, proto se také nechystám do této komory kandidovat. Nešel bych tam ani za trojnásobný plat.

I v Plzeňském kraji se dějí zajímavé věci. Vaše strana ODS vypadla v rámci „Valentýnského puče“ z krajské koalice… Je to podle vás ku prospěchu kraje?
Já si myslím, že ne. Nestalo se v té původní koalici nic strašného, aby došlo ke změně celé Rady Plzeňského kraje. Mimochodem, jestli je to k někomu celé necitlivé, tak je to k paní doktorce Iloně Mauritzové, která se před tím slušně vzdala poslaneckého mandátu a na plný úvazek se věnovala funkci hejtmanky.

Jak ovlivní krajský puč vztahy na plzeňské radnici nebo jaký má názor na možnou vyhlášku, která by potírala požívání alkoholu na veřejných místech?  Na to se podívejte v přiloženém videu.

Alkoholovou vyhlášku Plzeň nepotřebuje Zdroj foto: ODS