Plzeň nedala Zlínu šanci a zahraje si finále MOL Cupu!

Zveřejněno v Sport ZAK
Od - středa, 24. duben 2024 19:50
Plzeň nedala Zlínu šanci a zahraje si finále MOL Cupu! ilustrační. Foto: FCVP

Fotbalisté Plzně bez větších problémů a po suverénním výkonu zvládli dohrávku semifinále domácího poháru MOL Cup, když porazili na domácím hřišti Zlín 3:0. Dvě trefy zaznamenal Tomáš Chorý, jednu přidal Lukáš Červ. O trofej se Západočeši utkají s pražskou Spartou. Plzeń si postupem zajistila účast ve třetím předkole Evropské ligy.

Plzeň vědoma si důležitosti zápasu nasadila na hřiště od úvodní minuty to nejlepší, co má aktuálně trenérský štáb k dispozici. A od úvodní minuty bylo jasné, že Viktoria bude chtít utkání dominovat. Hned ve třetí minutě se do zakončení dostal Chorý, jeho efektní patička ale těsně minula pravou tyč. Hostující obrana se ale nepoučila a o tři minuty si Tomáš Chorý spravil chuť. Před vápnem vyhrál klíčový souboj Červ, k míči se dostal Souaré a jeho centr uklidil domácí dlouhán přesně pod břevno. Ve 22. minutě se krásnou souhrou prezentovalo duo Chorý, Šulc. Druhý jmenovaný ale trefil prostor, kde stál gólman Dostál. Plzeň naprosto dominovala a ve 27. minutě po parádní zasekávačce mohl Zlín děkovat jen nepřesnému zakončení Kopice. Za dalších pět minut už Ševce nezachránilo nic. Lukáš Červ si přebral na polovině hřiště míč a vydal se směr branka. A protože se obrana Zlína nepochopitelně rozestoupila, plzeňský záložník neváhal a poslal svůj tým už do dvoubrankového vedení.

V 51. minutě byla Viktoria blízko dalšího navýšení skóre, hostující celek ale zachránila tyč po střele Chorého z hranice vápna. Západočeši pokračovali ve velkém tempu a v 58. minutě se už dočkali. Výborně hrající Lukáš Červ protlačil míč do vápna a Tomáš Chorý pohotově nohou zavěsil pod horní tyč. V 71. minutě se hosté dostali k ojedinělému zakončení, střídajícího Vukadinoviče ale vychytal Jedlička a ke gólu nevedl ani následný závar po rohovém kopu. Na druhé straně zase neprotrhl svoji střeleckou smůlu Vydra, na něhož přitom čekala poloprázdná branka. Další obrovskou příležitost pak spálil Vydra v 89. minutě, když jeho pokus vychytal Dostál. To už ale Západočechy mrzet nemuselo. Po naprosto dominantním výkonu mohou slavit postup do finále poháru.