ZUŠ Open bude opět rozdávat radost z umění

ZUŠ Open, foto: Jiří Sláma

Stříbro, Nýřany, Dobřany, Přeštice nebo Tachov – to jsou jenom některá místa v Plzeňském kraji, která se připojila k celostátnímu  happeningu ZUŠ Open. Ten se uskuteční 24. května od rána až do večera a zahrnuje koncerty od klasiky přes jazz až po lidovou hudbu, na taneční, divadelní vystoupení, výtvarné spektákly a výstavy či pouliční představení a průvody, ve kterých mají hlavní roli děti ze základních uměleckých škol.

foto: ZUŠ Trnka

Přímo v Plzni se bude tvořit v Šafaříkových sadech, kde budou také vystavena díla výtvarného oboru ZUŠ Trnka. Ve Smetanových sadech proběhne workshop pro děti i dospělé na téma lidská tvář/obličej/maska se ZUŠ Zámeček. Dále zde bude   program s názvem Plzeňské doteky, kde se vzájemně propojí všechny čtyři obory   ZUŠ T. Brzkové. V atriu obchodního centra Doubravka se představí zase žáci hudebního, tanečního a výtvarného oboru ZUŠ B. Smetany.

V Dobřanech dopoledne začne Výchovnými koncerty pro ZŠ Dobřany, kde se představí všechny obory. Od 15 hod budou žáci akordeonové a klarinetové třídy hrát občanům, kteří vystoupí na hlavním nádraží v Dobřanech. Po skončení hudební produkce se vydají za zvuku svých nástrojů na pochod městem. Program ZUŠ Open se připravuje i v řadě dalších měst Plzeňského kraje.

Celostátní happening ZUŠ Open, který druhým rokem pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené, upozorňuje na význam uměleckého vzdělávání. Dává školám mimořádnou příležitost prezentovat práci žáků jednotlivých škol v celostátním měřítku a také vyzdvihuje práci všech pedagogů, kteří se vzdělávání dětí v oblasti umění věnují. V základních uměleckých školách studuje na 251 tisíc žáků, kterým se věnuje více než 12 tisíc pedagogů.