Způsobil nehodu a ujel. Policisté hledají svědky havárie nákladního auta u Kdyně

ilustrační foto / plzen.cz

Domažličtí dopravní policisté se obracejí na veřejnost a hledají svědky dopravní nehody, k níž došlo dne 4. února 2019 v 12 hodin na silnici I. třídy č. 22 v katastru obce Kdyně. Řidič osobního vozu tam zavinil havárii nákladního auta.

„Sedmačtyřicetiletý řidič nákladního automobilu tovární značky Iveco s nákladním návěsem PANAV jel od obce Loučim na obec Hluboká. Přes dopravní značku Podélná čára souvislá ho předjížděl osobní automobil pravděpodobně značky Škoda Superb žluté barvy nezjištěné registrační značky. Řidič vozidla Iveco přibrzdil, najel na pravou krajnici a dále do pravého silničního příkopu, kde se převrátil s vozidlem na pravý bok,“ popsala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Na nákladním vozidle Iveco vznikla škoda 400 tisíc korun, na návěsu 300 tisíc korun, na nákladu palec byla škoda vyčíslena na 9 tisíc korun a na svršku silničního příkopu na 1 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích.

„Svědci, kteří by mohli poskytnout informace k výše uvedené dopravní nehodě, se mohou přihlásit osobně na Dopravním inspektorátu v Domažlicích, nebo zatelefonovat na číslo 974 331 255, případně na bezplatnou tísňovou linku 158,“ dodala mluvčí.