„Zpomal!“, říká nová kampaň v Plzeňském kraji. Projíždí celý kraj

Mediální kampaň nazvanou „Zpomal“ zahájil v červenci Plzeňský kraj ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Plzeňského kraje. Jejím cílem je apelovat na dodržování pravidel na pozemních komunikacích, zejména těch vztahujících se k rychlosti jízdy.

Součástí kampaně kromě billboardů a radiových spotů jsou také vzdělávací akce pro žáky 1. stupně ZŠ. Děti jsou zajímavou formou upozorňovány na to, že každý z nás je účastníkem silničního provozu v různých rolích, například jako chodec, cyklista nebo řidič.

Putovní akce má celkem sedm zastávek a úspěšně se uskutečnila už v Rokycanech a Blovicích. V dalších dnech zavítá do Klatov, Kralovic, Plzně, Tachova a skončí 29. září v Domažlicích.

Za dětmi vždy dorazí zástupci Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje, Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje, Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje a akce se účastní i náměstek hejtmana Ivo Grüner (ČSSD). Na kampani se podílí také BESIP Team CSPSD, který se na všech akcích věnuje dopravní výchově na hřištích, na každém je také edukační stánek.