Zpěvák Tomáš Klus: Jednu ze svých prvních cen jsem si odvezl z Plzně

Tomáš Klus. Foto: M. Osvaldová

V DEPU 2015 se už v pátek večer uskuteční další ročník hudebních cen Žebřík. Oblíbený zpěvák Tomáš Klus je nominovaný ve čtyřech kategoriích. Album roku, Zpěvák roku, Videoklip roku a Akce roku. Jaký má nejsilnější zážitek z koncertů z Plzně? „Konkrétně tady ze Žebříku, byla to jedna z akcí, kde jsem si odnesl jednu ze svých prvních cen, “ vzpomínal Klus.

Co pro vás znamená, když se řekne Plzeň, a jaký máte k tomuto městu vztah?
Město Plzeň pro mě znamená spoustu přátel, skvělé publikum. Krásné město je to.

Vybavujete si svůj koncert v Plzni?
Jojo, velmi velmi nezřetelně, protože byl pod lampou a pod lampou bývá tma. A tam po tom koncertě byla fakt velká tma, taková tma, která dlouho v mém životě nebyla. Ale bylo to krásný, já mám tmu docela rád.

Máte nějaký nejsilnější zážitek z koncertů z Plzně?
Konkrétně tady ze Žebříku, byla to jedna z akcí, kde jsem si odnesl jednu ze svých prvních cen. V té době jsem studoval DAMU a přijela se mnou celá partička ze školy. Jo, to vlastně nemůžu říkat, jsme tady dělali takové výtržnictví, ale bylo to krásný, moc hezký. Plzeň je nakloněná k bujarému veselí, myslím si.

Žebřík se koná v DEPU 2015, což je industriální prostor. Je to pro vás něčím speciální?
Je to naprosto bombastický prostor! Jak už jsem říkal, já se skláním před všemi, kdo se na něm podílí. Jsem poměrně pravidelným návštěvníkem. Jak na koncerty, tak na Žebříku. Mužů pozorovat vývoj a jsem naprosto nadšen, jak to vzkvétá. Vždycky když přijedu, tak je tu něco nového. Myslím si, že je strašně důležité a dobré, že takové prostory u nás vznikají. Spojují umělce všech možných žánrů a zaměření. Zprostředkovávají kulturní dialog, což je hodně důležité. A především dávají prostor poznávat umělce a konzumenty umění. Tyhle dvě skupiny se můžou navzájem inspirovat.

Na co se těšíte v nadcházejících dnech, měsících?
Začíná nám turné, tak se těším na to. Zároveň se těším na spousta dalších věcí, já mám takovou tendenci se těšit obecně z malých věcí. To kdybych vám to tady vyjmenovával, tak by jste se při přepisu asi neradovala (smích). Těším se na to, že je neustále na co se těšit.

Autor: Zuzana Čadová