Zpěvák David Kraus: Kdybych neměl tolik práce v Praze, žil bych asi v Plzni

foto: facebook David Kraus

V Plzni se chystá tradiční velkolepá kulturní akce. V sobotu 17. června se v areálu ŠKODALANDU v Plzni uskuteční zábavná show Nebe plné padáků a letošní program je nabitý hvězdami. Vystoupí Adam Mišík, skupina Nebe, kapely Zvlášňý škola nebo Karel Gott revival band. A chybět nebude David Kraus.

Jaký máte vztah k Plzni? Máte tu nějaká oblíbená místa?

Plzeň miluju a jsem tam docela dost často, protože odtamtud pochází moje Barunka. Nejvíc miluju asi zoologickou zahradu, která je opravdu luxusní. Chodím tam pravidelně.

K Plzni patří pivo, máte ho rád?

Ano plzeňské pivo je nejlepší a k tomu ještě zdravé. Chodím na něj v Praze pravidelně do Lokálu tam je nejlepší.

Plzeň válí ve fotbale. Co na jejich výkony říkáte a jakému klubu ve fotbale fandíte?

Já fandím hlavně svojí partnerce a hned po ní plzeňskému fotbalu. To, co se jim povedlo je obrovský úspěch. A hlavně doufám, že je to tam méně zkorumpované, nežli v Praze.

Z Plzně je i vaše přítelkyně Bára Strýcová. Přijde se na vaše vystoupení podívat? 🙂

Když nebude hrát někde po světě tak určitě ráda přijde, stejně, jako já jí občas dělám doprovod na Tenise. My se podporujeme, co to jde a chceme spolu být co nejvíce, protože společného času máme opravdu málo. Navíc, mám v Plzni Báry úžasnou rodinu a kamarády, takže vystoupení u vás je pro nás vždy zásadní událost.

Na co se mohou lidé těšit? Zazpíváte i nějaké písničky, se kterými jste zazářil v pořadu Tvoje tvář má známý hlas?

Ano něco malinko s tváře vám zahrajeme, ale živě a s živou kapelou. Potom vás čeká moje tvorba, kde budou převládat písničky z češtinou. V češtině zpívám nejradši.

Blíží se léto, budete ho celé trávit pracovně nebo máte v plánu i nějakou dovolenou?

Bohužel a zároveň bohu dík bude toto léto plné koncertů a hodně pracovní, takže na dovolenou nebude místo, a když už nějaký ten volný den bude, mažu za Bárou na turnaj, ta je pro mě totiž ze všeho nejdůležitější.

Jak nejlépe relaxujete? Máte nějaké koníčky?

Ano, miluju kreslení, skládání muziky, ale nejvíc si odpočinu koukáním na zvířata, nebo také rád zahradničím. Příroda je pro mě motor a nabíjí mě na čas, který pak musím vydržet v hektických velkoměstech. Už se těším, až si toto jednou budeme moci užívat společně s mojí Barunkou. V Plzni je úžasné, že tam máte opravdu všechno, včetně kultury a přitom je tam vetší klid než v Praze. Navíc se tam lidé umí bavit a nádhernou přírodu máte za rohem. Kdybych neměl tolik práce v Praze, žil bych asi v Plzni. Je to opravdu úžasné město.

Co byste vzkázal návštěvníkům, kteří se chystají na akci Nebe plné padáků, kde 17. června se svou kapelou vystoupíte?

Že se na vás mimořádně těšíme a dáme si záležet. Naposled jsme tam hráli na náměstí pro pivovar, kde byla úžasná atmosféra, navíc bylo totálně natřískáno. Snad nám vyjde počasí.