Zoo Plzeň zve v sobotu na živý betlém

foto: facebook Zoo Plzeň

Adventní program na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně vrcholí tuto sobotu 22. prosince tradičním živým hraným betlémem. Představení plné koled začne pod ozdobeným a rozzářeným smrkem na statkovém nádvoří v 15 hodin Účast přislíbil biskup plzeňský monsignore Tomáš Holub. Nesmrtelný příběh zrození Krista letos předvedou žáci Základní a mateřské školy Ludvíka Očenáška v Dolní Bělé na severním Plzeňsku. V zoologické a botanické zahradě budou vystupovat poprvé.   

Na Štědrý den nejenže je Zoologická a botanická a zahrada města Plzně otevřená, ale pro své sváteční návštěvníky připravila bohatý dopolední program. Začíná v 10 hodin a nabízí vánoční naučnou stezku od hlavní pokladny k Tropickému pavilonu s novou expozicí filipínské přírody a oblíbené chytání zlaté rybky, jež nešetří dárky.  Velkým zážitkem pro malé i velké návštěvníky je samozřejmě i samotná procházka mezi zvířaty. S výjimkou medvědů, kteří se už uložili k zimnímu spánku, jsou všechna ostatní k vidění ve výbězích nebo vnitřních expozicích.

foto: facebook Zoo Plzeň

Většina návštěvníků nepřichází na Štědrý den do zahrady s prázdnou, ale s nějakými zvířecími pamlsky do jesliček. Může to být zelenina, jablka, jižní plody, ořechy, piškoty ale i suchý chléb a pečivo. Každoročním vyvrcholením sváteční programové nabídky jsou ve 12 hodin populární Vánoce u šimpanzů. Jde o výjimečnou podívanou plnou radosti, emocí a nečekaných reakcí obdarovaných lidoopů.

Vánoční čas v plzeňské zoologické zahradě symbolizují tři ozdobené stromy a osvětlená cesta na statek Lüftnerka s vyřezávaným betlémem.

Sváteční dopolední program je nachystán i na poslední den roku. Kolem 13. hodiny bude navíc slavnostně uvítán symbolicky poslední letošní návštěvník. Současně starý rok předá vládu novému.

Návštěva zoologické zahrady na Štědrý den nebo na Silvestra je každoročně pro několik tisíc návštěvníků – a zdaleka nejen z Plzně a okolí – kultovní záležitostí končícího roku.