Žonglobalizace ukázala krásu vzdušné akrobacie

Stav beztíže. Takové bylo téma už 9. ročníku open air festivalu nového cirkusu Žonglobalizace 2019. Návštěvníci mohli shlédnout vzdušnou akrobacii ve všech různých podobách a formách či si sami některé z technik vyzkoušet.

Program na pěti scénách začal už v úterý programovou rozcvičkou, která nabídla otevřené workshopy pro veřejnost. Každý si mohl vyzkoušet různé techniky nového cirkusu jako například hooping, párovou akrobacii, žonglování nebo tander boarding. Po celou dobu byli na místě zkušení lektoři a lektorky, kteří vedli workshopy a zároveň se představili se svými vystoupeními. Nově své dovednosti předvedli i kurzisté z kurzu párové akrobacie. Vrcholem dne pak byl opět divácky velmi atraktivní Czech Trickline Cup 2019. Trickline jsou akrobatické skoky na slackline, popruhu nataženými mezi dvěma body.

Své umění ukázal také mezinárodní soubor studentů cirkusových a divadelních akademií Feel the Universe Circus Company, pozornost vzbudilo i vystoupení švýcarské umělkyně a akrobatky Stéphanie N’duhirahe s její závěsnou akrobacií.

Celý festival pak vyvrcholil v sobotu od 14 do 22 hodin tradičně v Borském parku, kde kromě rozšířené pestré nabídky různých oblíbených workshopů, jako je závěsná akrobacie na kruhu a na šále zvlášť pro děti a dospělé. Připravena byla i oblíbená žonglérská zóna, jednokolový trial park, slackline zóna a mnoho dalšího. Na hlavním pódiu se opět uskuteční jednokolkový „battle“ o nejvyšší skok, hlavní hvězdou open air programu bylo švýcarské duo Compagnie des Pieds Perchés, které přivezlo svoje nejnovější představení Mezi řečí. Jedním z vrcholů celého festivalu pak byla Galashow nového cirkusu.

Více fotek z akce najdete v naší galerii.