Zmlátil muže do bezvědomí. Policisté usvědčili z brutálního napadení sedmnáctiletého mladíka

Ilustrační foto

Teprve sedmnáctiletý mladík málem ubil k smrti dvaapadesátiletého muže v Rubešově ulici v Plzni jen kvůli tomu, že ho starší muž napomenul za hlasitou hudbu z reprobedny.

K incidentu vyjížděli policisté i záchranáři 11. ledna 2019. Sedmnáctiletý mladík procházel po Plzni s partou kamarádů a přitom poslouchali hudbu z reprobedny. Kolem sedmé hodiny večer se v Rubešově ulici s partičkou potkal dvaapadesátiletý muž, který mladíka napomenul, aby hudbu ztlumil. „Ten na to reagoval slovy: ,,Nebo co?“ Starší muž ho tedy napomenul znovu.  Mladý agresor neváhal a do muže strčil tak, že ten upadl na zem a zůstal ležet v bezvědomí,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Místo toho, aby mladík zavolal na linku 155, ještě do muže v bezvědomí kopl. Celá parta z místa následně utekla. „Poškozený utrpěl pohmoždění spánkového laloku a více jak dva týdny ležel v nemocnici. Následkem zranění trpí poruchou krátkodobé i dlouhodobé paměti a poruchou řeči, kdy tyto poruchy budou dle znalce s největší pravděpodobností již trvalé,“ upřesnila policejní mluvčí.

Plzeňští kriminalisté i díky kamerovým záznamům z jiného napadení, kde mladík také figuroval, policisté agresora ztotožnili a vypátrali. „Výše popsaného jednání se dopustil již v minulosti a byl odsouzen k trestu odnětí svobody v délce 8 měsíců. V neposlední řadě byl uznán vinným z provinění loupež, kterou spáchal v roce 2018. V současné době vykonává trest odnětí svobody ve věznici pro mladistvé,“ dodala Raindlová.