Zlodějský gang dokázal ukrást sudy s pivem v hodnotě 600 tisíc korun

Ilustrační foto

Gigantickou pivní loupež odhalili policisté z oddělení hospodářské kriminality v Plzni. Skupina osob zaměstnaných v jednom skladovém areálu tam od prosince loňského roku kradla 30 a 50 litrové sudy s pivem. Svým jednáním dokázali způsobit astronomickou částku ve výši 600 tisíc korun.

Nezákonný byznys s pivem rozjeli dva muži společně s jednou ženou. Sudy s pivem začaly mizet loni v prosinci. Policisté proto začali shromažďovat informace, které je přivedly na stopu organizované skupiny zlodějů.

„Žena zaměstnaná jako zaměstnanec poškozené společnosti, opakovaně, v minimálně devatenácti případech využila své pracovní pozice skladnice a s pomocí vysokozdvižného vozíku připravila k naložení pivní sudy s obsahem. Do přistaveného nákladního vozu, jehož posádku tvořil řidič a závozník, byly tyto sudy naloženy nad rámec provedených objednávek a vystavených nákladových listů. Spolu s ostatním zbožím se následně sudy vyvezly z areálu společnosti, aniž by za ně někdo zaplatil,“ popsala činnost gangu mluvčí policie Veronika Hokrová.

Vyšetřování případu prokázalo, že pachatelé z objektu vyvezli 114 sudů s celkovým obsahem 5 460 litrů lahodného moku. Poškozené společnosti tak vznikla škoda 600 tisíc korun. „Policejní komisař zahájil trestní stíhání ženy (59) a dvou mužů ve věku 32 a 35let, které obvinil ze spáchání pokračujícího zločinu krádež, kterého se dopustili ve formě spolupachatelství. V případě prokázání viny jim v pravomocném rozhodnutí hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,“ dodala mluvčí policie.

Sudy s pivem pravděpodobně končily v řadě podniků, kam je pachatelé dodávali pod cenou.