Zlodějíčci vykrádali hotely a penziony, nepohrdli ani lahví limonády

Ilustrační foto

Dva muže z Plzně stíhají policisté za 22 případů krádeže, které se podařilo této dvojici prokázat. Současně s tím jsou muži ve věku 30 a 50 let stíháni za poškození cizí věci, porušování domovní svobody, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku spáchaných v některých případech formou spolupachatelství.

„Během dvou měsíců dopadení muži odcizili věci za 135 tisíc korun a poškozením dalších způsobili škodu v celkové výši přes 200 tisíc korun. Kradli na různých místech Plzně. Zaměřili se na hotely, penziony, restaurace, bary a ve třech případech se vloupali do bytového domu. Kradli společně nebo každý sám,“ popsala trestnou činnost obou výtečníků mluvčí policie Michaela Raindlová.

V jednom případě starší ze zlodějíčků při vloupání poškodil vstupní dveře do jednoho ubytovacího zařízení. Objekt prohledal a nic neodcizil. Jen poškozením dveří způsobil majiteli škodu ve výši 27 tisíc korun. Jindy, kdy za použití násilí překonal vstupní dveře do jednoho plzeňského penzionu, a z lednice odcizil pouze plastovou láhev s limonádou. Majiteli penzionu ale způsobil škodu přes 13 tisíc korun poškozením dveří, zatímco ukradl lahev v hodnotě 25 korun.

Druhý ze zlodějů svému staršímu kamarádovi při ,,vloupačkách“ pomáhal. Oba muži byli již v minulosti za majetkovou trestnou činnost již odsouzeni.