Zloději z navrtaného potrubí odčerpali pohonné hmoty za 200 milionů

Ilustrační foto

Další pokračování má případ rozsáhlých krádeží pohonných hmot, které mezinárodní gang zlodějů odčerpával přímo z navrtaného potrubí společnosti Čepro nedaleko od Kralovic. Před necelým měsícem jsme informovali o zadržení dvou pachatelů přistižených přímo při činu a o dalším zloději na útěku. Podle informací serveru Ekonomický deník.cz. je už zadržených pachatelů více. Gang měl svojí činností způsobit škodu kolem 200 milionů korun.

Server Ekonomický deník.cz. Uvedl, že na přípravu krádeže pohonných hmot upozornili už na konci loňského dva bývalí detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu, které nechal náměstek Celní správy Robert Šlachta před zásahem odposlouchávat. Jednomu z nich měl předat informace jejich informátor. Na základě těchto informací odhalila firma společně s celníky navrtaný produktovod v lokalitě Hadačka na severním Plzeňsku. Navrtávka byla vyvedena podzemním protlakem asi 200 metrů do budovy, kde se pohonné hmoty stáčely. V gangu byli občané ze zemí bývalého Sovětského svazu a Češi.

Při zadržení dvou cizinců policisté a celníci na místě policisté zjistili, že se v areálu společnosti nachází odstavený kamion, před kterým byl umístěn lodní kontejner a vedle něho odstavený karavan. V kontejneru byl umístěný gumový vak o objemu přibližně 30 000 litrů. Právě probíhalo přečerpávaní pohonných hmot do tisícilitrových barelů umístěných v návěsu kamionu. Zadržení pachatelé byli obviněni z krádeže, kterou měli spáchat jako členové organizované skupiny.