Zloději pohonných hmot obrali dvakrát během 24 hodin jednu čerpací stanici

Tato čerpací stanice se stala terčem zlodějů pohonných hmot.

Hned dvakrát během 24 hodin natankovali zatím neznámí řidiči osobních automobilů pohonné hmoty u čerpací stanice v Úněšově na severním Plzeňsku. A v obou případech odjeli bez zaplacení. Ze získaných poznatků policisté zjistili, že se posádky obou vozidel mohou s největší pravděpodobností znát.

„Poprvé přijel k čerpací stanici 14. listopadu v době od 16.40 do 16.45 hodin vůz značky Mitsubishi, tmavě modré barvy, do kterého řidič natankoval necelých 40 litrů pohonných hmot. Po jejich načerpání usedl do vozidla a od čerpací stanice ujel, aniž by za načerpanou naftu řádně zaplatil,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hokrová.

Ve druhém případě z 15. listopadu přijelo k čerpací stanici v době od 07.25 do 07.30 hodin vůz značky VW Golf, stříbrné barvy. Spolujezdec natankoval necelých 15 litrů pohonných hmot, a aniž by kdokoli z vozidla za načerpaný benzín zaplatil, řidič z místa ujel.

Policisté věc řeší jako přestupek proti majetku, pátrají po vozidlech a totožnosti řidičů a žádají případné svědky, kteří se v danou dobu pohybovali na předmětné čerpací stanici, aby se neváhali obrátit na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo zavolali na tísňovou linku 158 a pomohli věc řádně objasnit.