Šílený zloděj BMW prchal před policií, zastavila ho až nehoda tří dalších vozů

Až po srážce s třetím vozem skončila šílená honička. Foto: Policie ČR

Teprve až druhá dopravní nehoda ukončila šílenou jízdu řidiče černého vozu značky BMW, kterého pronásledovali přes hranici němečtí a čeští policisté. Agresivní cizinec prchal s ukradeným vozem přes hraniční přechod Lísková, kde měli právě policisté a celníci cvičení. Dramatická honička pak skončila v Domažlicích v Masarykově ulici, kde zloděj naboural tři další automobily.

Incident se stal už minulý týden v pátek ráno, policisté ale o případu informovali až v pondělí. Krátce před půl desátou vyslal operační důstojník domažlické policie výzvu o pomoc při přeshraničním pronásledování ujíždějícího řidiče, který směřoval ze SRN do ČR. „Na bývalém hraničním přechodu Lísková prováděli čeští policisté běžnou kontrolu v rámci součinnostního cvičení na státních hranicích. Zaregistrovali jedoucí černé vozidlo z Německa a v závěsu za ním služební vůz německé policie se zapnutým výstražným znamením,“ popsala část honičky mluvčí policie Dagmar Brožová.

Takto skončila policejní honička s ukradeným luxusním vozem značky BMW. Foto: Policie ČR

Český policista dával pokyn k zastavení černého vozu, který jel vysokou rychlostí. Jeho řidič na výzvy nereagoval a ujížděl směrem na Domažlice. Ujíždějící motorista se pokoušel předjíždět pomalu jedoucí kolonu vozidel, které tam popojížděly z důvodů rekonstrukce vozovky. „Předjížděl v místě v místě, kde se nemohl bezpečně zařadit před další vozidla. Přitom ohrozil protijedoucí řidiče a dále bočně narazil do předjížděného vozu značky Audi. Po tomto incidentu ujel a následně narazil do dalšího předjížděného vozidla značky Volvo a v protisměru se střel s vozem značky Ford Focus,“ uvedla mluvčí Brožová.

Foto: Policie ČR

Až po druhé kolizi zůstalo kradené BMW stát a policisté zadrželi třiadvacetiletého cizince, který vůz předtím odcizil v SRN. Státní zástupce udělil souhlas se zadržením muže a následně na něj byl vydán evropský zatýkací rozkaz. V současné době se cizinec nachází v předávací vazbě. Na vozidle Audi byla škoda vyčíslena na 30 tisíc korun, na vozidle Volvo vznikla stotisícová škoda, na vozidle Ford škoda ve výši 20 tisíc korun a na vozidle BMW pak škoda vyčíslená na půl milionu korun.