Zklamaní viktoriáni: Na Olympiakos jsme neměli

foto: FCVP

Boj o Ligu mistrů skončil pro Viktorii Plzeň ve druhém předkole. Tým trenéra Pavla Vrby nestačil na řecký Olympiakos, kterému v odvetném zápase podlehl 0:4. „Soupeř byl lepší, neměli jsme na ně,“ přiznával po zápase kouč Pavel Vrba.

foto: FCVP

„Olympiakos byl ve všem důraznější. Říkali jsme si o jejich nejsilnější stránce, o standardkách, ale dostali jsme z nich tři góly. To je nepochopitelné, ve všem nás soupeř předčil a postoupil zaslouženě,“ prohlásil záložník Ondřej Mihálik. S ním souhlasil také kouč Vrba. „Soupeř byl lepší ve všem. Měl kvalitu a my ne, důležité dnes byly hlavně standardky, které kopal dobře. Nejen v tom, ale i po herní stránce byli výrazně lepší. Soupeř si postup zaslouží a my musíme respektovat, že jsme na něj neměli,“ doplnil.

Plzeň inkasovala ze standardek hned třikrát. „Věděli jsme, že jim vycházely už v generálce, tak jsme si říkali, že bude nejlepší je vůbec nedělat… Bohužel mají tak kvalitní hráče, že nás dostanou pod tlak a dojdou si pro ně. Fotbalově byl Olympiakos o dost lepší, škoda,“ mrzelo Jana Kovaříka, který šel do hry za stavu 1:0 pro řecký celek. „Šel jsem tam s tím, že musím zkusit vymyslet něco dopředu – přihrát, dát gól na 1:1. Ale vzápětí jsme dvakrát inkasovali a už to bylo obrovsky těžké,“ smutnil. „Narazili jsme asi na nejlepší mužstvo v předkolech za tu dobu, co jsem v Plzni,“ uznal kouč Vrba.

Nyní musí viktoriáni vše hodit za hlavu a soustředit se na domácí soutěž a také boj o Evropskou ligu, který je čeká s belgickými Antverpami. „Nejdřív si musíme rozebrat chyby, které jsme udělali. Pak se soustředit na ligové zápasy a na boj o Evropskou ligu, kde pro nás neexistuje nic jiného než skupina,“ předeslal Kovařík. „Pro postup do skupiny Evropské ligy musíme udělat vše. Mrzí nás, že jsme nepostoupili v Lize mistrů dál, bereme to jako neúspěch, ale bohužel nám už nezbývá nic jiného,“ doplnil Mihálik.