Živou ulici v Plzni zakončili Jaroslav Hutka a Vladimír Merta

foto: V. Čermák

V neděli vyvrcholil  program festivalu Živá ulice 2018. V 16 hodin se uskutečnila druhá z besed k srpnovým událostem v roce 1968  v Inspiral Garden v plzeňských Šafaříkových sadech ve spolupráci pořadatelů festivalu a organizace Post Bellum, která v rámci svého projektu Paměť národa měla velmi zajímavý stánek na náměstí. Hosté besedy, písničkáři, přišli v opravdu hvězdné sestavě, a to Jan Kryl, Vladimír Merta, Bohdan Mikolášek a Jaroslav Hutka.

Besedu opět moderoval před výrazně větším počtem návštěvníků než ve čtvrtek Filip Koryta.  Všichni se shodli ve dvou základních momentech, a to jak hluboce na ně zapůsobila invaze, kterou jednoznačně odsoudili, ať už byly tady nebo v zahraničí. Ten druhý moment je naše současnost, kterou hodnotí velmi kriticky. Což se projevuje i v jejich nejnovější tvorbě, jak také postupně předvedli ve svých emotivních vystoupeních, která měla velký ohlas. Jan Kryl a Bohdan Mikolášek na scéně ANDĚL CAFÉ STAGE U Branky, Jaroslav Hutka a Vladimír Merta na hlavní scéně na náměstí Republiky.

Skvělá atmosféra před výbornou návštěvou se přenesla i na všechna další vystoupení, na všech scénách. Před zcela zaplněným náměstím pak program celého festivalu vyvrcholil vystoupením skupiny ZNOUZECTNOST, která existuje už 32 let. Vznik plzeňské punkové legendy Znouzectnost se datuje do roku 1979. Na svém kontě mají hudebníci této formace více než patnáct titulů, včetně sólových projektů. V jejich hudbě jsou stále patrné kořeny punku let sedmdesátých a osmdesátých. Hravost je přesně tím, co uvedená skupina rozdává svým četným fanouškům. Inteligentní refrény jsou bez zbytečného rozumování či moralizování – taková je Znouzectnost už řadu let.

Kompletní fotogalerii najdete zde.